اخبارصحت

داکتر قلندرعباد، لابراتوار” جینومک سیکونیسنگ” را در کابل افتتاح کرد

کابل، 31 اسد، باختر
داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز لابراتوار” جینومک سیکونیسنگ” (تشخیص انواع امراض کویت 19، واقعات جنیتکی و امراض سرطانی) را در لابراتوار های مرکزی واقع پل ارتل کابل، افتتاح کرد.
به گزارش آژانس باختر؛ سرپرست وزارت صحت عامه، در مراسم افتتاح این لابراتوار گفت که با فعالیت لابراتوار” جینومک سیکونیسنگ” وزارت صحت عامه قدر خواهد شد که بعد از این انواع امراض کویت 19، واقعات جنیتکی و امراض سرطانی را در کشور تشخیص کند.
وی افزود که وسایل و ماشین آلات این لابراتوار به ارزش حدود 350 هزار دالر به همکاری سازمان صحی جهان فراهم شده است .
داکترعباد اضافه کرد که در افغانستان قبل بر این چنین لابراتوار” جینومک سیکونیسنگ” وجود نداشت و فعالیت این لابراتور مریضان بخش مذکور را کمک می کند که برای تشخیص به خارج از کشور نروند.
همچنان سرپرست وزارت صحت عامه، از تلاش های این وزارت به خاطر فراهم کردن تسهیلات لازم درعرصۀ خدمات بهتر طبی در داخل کشور، اطمینان داد.
بعد داکتراحمد ناصرحنفی رئیس تشخیصیه وزارت صحت عامه، در رابطه به لابراتوار” جینومک سیکونیسنگ” معلومات داد و افتتاح این مرکز تشخیصیه را یکی از دستاور های خوب در بخش صحی درکشور دانست.
به همین ترتیب، داکترمحمد عمر مشال مسوول تخنیکی سروی لانس امراض ساری سازمان صحی جهان درکابل، در صحبت هایش گفت که سازمان صحی جهان متعهد است که مردم افغانستان را دربخش عرضه خدمات صحی حمایت مالی کند و به این کمک هایش ادامه خواهد داد.
باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا