اخبارجامعه

درپی سرازیر شدن سیلاب ،مسوولان محلی پروان جلسه ی اضطراری برگزار کردند

چاریکار، 25 اسد، باختر
جلسه کمیته حالات اضطرار صبح امروز با اشتراک روسا و نمایندگان ادارات عضو کمیته و نمایندگان برخی از موسسات مدد رسان در مقر ولایت تدویر شد.
در این جلسه مولوی عبیدالله امین زاده والی پروان در مورد خسارات وارده سیلاب های اخیر در ولسوالی های شینواری و سیاه گرد غوربند معلومات داده ضمنا از ریاست های سره میاشت، حوادث، صحت عامه، انکشاف دهات، فواید عامه، حوزه فرعی دریایی غوربند و موسسات مدد رسان بابت اقدامات به موقع شان ابراز سپاسگزاری کرده هدف کلی تدویر جلسه کنونی را اتخاذ تصامیم جدی در خصوص رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان، انسجام منابع، ایجاد بهتر هماهنگی در این راستا عنوان کرد.
والی پروان دستگیری آسیب دیدگان را از مسوولیت همگانی مردم و مکلفیت ادارات ذیربط خوانده به منظور رسیدگی به موقع به متضررین بر جلب توجه موسسات مددرسان وتلاش های بلاوقفه و موثر ادارات ذیربط دولتی تاکید کرد.
در این جلسه مولوی عبدالعلیم احمد رئیس آمادگی مبارزه با حوادث طبیعی پروان در رابطه به خسارات جانی و مالی، نیازمندی ها ومشکلات ساحات آسیب دیده و ارقام تایید شده و تثبیت شده، هویت شهدا و زخمیان با جزییات تمام معلومات داده گفت: ارقام های ابتدایی 29 شهید و 92 زخمی از منابع مردمی و مختلف بدست آمده بود اما ارقامی که به اساس تثبیت هویت بدست ما آمده تا اکنون 11 تن را شهید، 18 تن رازخمی و 10 تن را لادرک گزارش داده است.
این سیلاب بر علاوه خسارات جانی، 98 باب منازل مسکونی بگونه کلی، 15 منزل بگونه قسمی،250 سربند، 12000جریب زمین، 50 کیلو متر سرک را تخریب کرده وبه تعداد 220 راس مواشی را تلف کرده است.
احمد از شخص والی پروان، ادارات عضو کمیته ولایتی آمادگی مبارزه با حوادت و موسسات کمک رسان با تفکیک استقامت های کاری شان ابراز قدردانی کرده، رسیدگی به وضعیت متضررین و پاک کاری سطح دریا را از اولویت های کاری آن اداره در همکاری ادارات عنوان داشته ضمن آنکه از کمک های غذایی ششماهه و توزیع یک تخته سولر وباطری از سوی وزارت دفاع ملی برای هر متضرر خبر داد خاطر نشان ساخت که با تکمیل سروی آمار دقیق را برای مردم شریک می نماید وتلاش می کند تا روند توزیع کمک به متضررین را با سرعت تمام آغاز کند.
در این جلسه روسای سره میاشت، فواید عامه، احیا وانکشاف دهات، حوزه فرعی دریایی غوربند نیز از چگونگی فعالیتهای شان معلومات دادند و گوشه یی از مشکلات وچالش های فراراه شان را مطرح کردند.
بعدا نماینده سازمان جهانی غذا در مورد برنامه های اداره مربوطه معلومات داده تعهد نمود در قسمت دیوار های استنادی و غذا در مقابل کار با مردم اسیب دیده همکاری می کنند.
در اخیر والی پروان بر مشخص شدن جای مناسب برای جابجایی بی جا شدگان، تهیه وتدارک روغنیات بخاطر تداوم کار ماشینری، تسریع روند سروی از سوی ادارات دولتی وموسسات و آغاز کمک ها برای متضررین تاکید کرد.ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا