اخبارجهان

در بیست و چهار ساعت گذشته  2439  تن در اثر کرونا در امریکا فوت کردند

واشنگتن/ فرانس 24/6 قوس/باختر

براساس گزارش دانشگاه “جان هاپکینز”، در ۲۴ ساعت گذشته ۲هزارو ۴۳۹ تن در امریکا در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا فوت شدند که بالاترین ریکارد در این زمینه است.

به نقل از فرانس ۲۴، این دانشگاه که داده‌های آن مرجعی برای پیگیری شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کووید-۱۹ در امریکا به شمار می‌رود، اعلام کرد که در بیست  چهار ساعت گذشته ۲ هزار و ۴۳۹ نفر در امریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

براساس این گزارش، در ۲۴ ساعت گذشته ، ۲۰۰ هزار تن نیز به شمار مبتلایان به کرونا در امریکا افزوده شده است.

این دومین روز متوالی است که شمار جان باختگان ناشی از کووید-۱۹ در امریکا بیش از ۲ هزار نفر در روز است.

آخرین باری که شمار فوتی‌های روزانه در امریکا ریکارد قایم کرده بود، به ماه می باز می‌گردد که شیوع کرونا در امریکا اوج خود را می‌گذراند و بیشترین تعداد جان‌باخته‌ها ۲ هزار و ۴۰۰ نفر بود.

امریکا که چند هفته پیش شاهد یک جهش جدید در شیوع کرونا بود، با ثبت بیش از ۲۶۸ هزار  نفر فوتی بیشترین شمار جان‌باختگان ناشی از کرونا را دارد.

امریکا به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در صدر جدول کشورهایی قرار دارد که بیشترین تعداد مبتلا را داراست و تا صبح امروز، بیش از سیزده میلیون و یکصدوسی و هشت هزار نفر در آن کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در واقع دارای یک پنجم مبتلایان جهان از اواخر سال ۲۰۱۹ و آغاز شیوع این بیماری در چین است.فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا