امنیت

در لوگر به عملیات های شبانه پایان داده شد

پل علم/12/دلو/باختر

برای اولین بار در نشست مسوولان ولایت لوگر که امروز برگزار شد شماری از سردسته های مخالفان اشتراک داشتند.

درین جلسه که به اشتراک اعضای ولایتی شورای صلح، قوماندانان قوای ائتلاف مقیم در لوگر، قوماندانان جهادی، نماینده گان جامعه مدنی، احزاب سیاسی و نماینده گان مردم و شماری از سردسته های منزوی شده مخالفان برگزار شده بود فیصله شد که از این به بعد هیچگونه عملیات شبانه در آن ولایت صورت نخواهد گرفت.

به گفته دین محمد درویش سخنگوی والی لوگر به آژانس باختر، در این اجتماع برای اولین بار شماری از قوماندانان مخالف منزوی شده، روسا شوراهای ولایتی و مردمی به شمول قوماندانان نیروهای ائتلاف شرکت ورزیده بودند.

اشتراک کننده گان پیرامون نگرانی های روز افزون مردم نسبت به عملیات های شبانه توسط نیروهای ائتلاف آن هم بدون آگاهی رهبری ولایت به بحث پرداختند.

دگرجنرال عتیق الله لودین والی لوگر ضمن صحبتی اعلام نمود " ما همه متعهد می باشیم که فیصله های لویه جرگه عنعنه ای را در عمل پیاده سازیم.

او گفت حامد کرزی رییس جمهوری نیز مکرراً" خواستار پایان این عملیات ها گردیده بود.

همچنان جنرال عبدالجلیل ضیایی رییس شورای صلح، داکتر عبدالولی رییس شورای ولایتی، عبدالقیوم نورزی، حارنوال استیناف لوگر صحبت نمودند.

در پایان قوماندان قوای ائتلاف اعلام نمود که از این به بعد هیچگونه عملیات خود سر و بدون آگاهی رهبری ولایت صورت نخواهد گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published.

دکمه بازگشت به بالا