اخبارورزش

در یک‌سال گذشته 950 دور مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی در مرکز و ولایت‌های کشور برگزار شده است

کابل، 29 اسد، باختر
به ادامۀ حساب‌دهی حکومت به ملت، مسئولان ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش و کمیتۀ المپیک امروز در یک نشست خبری فعالیت‌ها و دست‌آوردهای یک‌سال گذشتۀ این ریاست را همگانی کرد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این نشست که در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت برگزار شده بود؛ نظر محمد مطمئن سرپرست ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش و کمیتۀ المپیک گفت که این ریاست توانسته است در یک‌سال گذشته 950 دور مسابقات در رشته‌های مختلف ورزشی را در مرکز و ولایت‌های کشور برگزار کند.
به گفتۀ مطمئن، کمیتۀ المپیک در همین مدت مسابقات موی‌تای و ورزش‌های رزمی را با حضور ورزشکاران ایران، پاکستان او افغانستان در نیمروز و هرات برگزار کرده و برای 2000 ورزشکاران تیم‌های ملی فدراسیون از طبقۀ ذکور و اناث از سوی کمیتۀ بین المللی المپیک کمک نقدی دریافت و 50 برنامه فوق العادۀ ورزشی را در مرکز و لایت‌های کشور برگزار کرده است.
مطمئن گفت که در اثر سعی و تلاش مسئولان این ریاست، 29 باب جمنازیوم ورزشی 2000 هزار نفری در 29 ولایت کشور و 85 جریب زمین چمن حضوری شهر کابل به منظور ساختن ساحۀ تفریحی و ورزشی به این اداره بازگردانیده شده.
به گفتۀ وی، مسئولان ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش و کمیتۀ المپیک، در یک‌سال گذشته 22 سفر رسمی به کشورهای قطر، ایران، تاجکستان، هند، ازبکستان، اندونیزیا، پاکستان، قرغیزستان عربستان سعودی، ترکیه، کیوبا، جاپان، روسیه و کوریا داشته اند که دست‌آوردهای خوبی در پی داشته است.
وی خاطر نشان کرد که کمیتۀ المپیک با امکانات کم توانسته است در مدت یاد شده بیش از 80 درصد فعالیت‌های خود را طبق پلان پیش پیشبینی شده عملی و 6 میلیون افغانی عواید به بودجه دولت واریز کند.
گفتنی است که ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش و کمیتۀ المپیک، به عنوان عالی‌ترین ارگان دولتی متصدی ارائه خدمات ورزشی به خاطر نهادینه شدن وزرش به سطح ملی است که اهداف عمده آن رشد، انکشاف و ترویج فرهنگ ورزش در جامعه می‌باشد.
وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا