(DR)اخبار(DR)جهان

دونالد ترمپ، رئیس جمهور پیشین امریکا امروز محاکمه می شود

 

کابل/ 15 حمل/ باختر

دونالد ترمپ، رئیس جمهور پیشین امریکا امروز سه‌شنبه در محکمه‌ ی در نیویارک، حاضر می‌شود.

اومتهم به پرداخت حق السکوت برای یک هنر پیشه سینما است، تا در مورد رابطه خصوصی شان با رسانه ها چیزی نگوید.

ترمپ نخستین رئیس جمهور سابق ایالات متحده امریکا است که در پیوند به اتهامات جنایی به محکمه فرا خوانده شده است.

او در آستانه برگزاری اولین جلسه دادگاه پس از دو نیم  ساعت پرواز با  هواپیمای شخصی‌اش به نیویورک رسیده است.

هیئت منصفه محکمه نیویارک روز پنجشنبه فیصله کرد که ترمپ به خاطر پرداخت ۱۳۰ هزار دالر حق السکوت به ستورمی دنیلز هنرپیشۀ فیلم‌های پورن در روز‌های کمپاین انتخاباتی سال ۲۰۱۶‌اش رسماً متهم شود.

دنیلز گفته است که برایش پول داده شده بود، تا در مورد رابطۀ جنسی‌اش با ترمپ در یک هوتل در سال ۲۰۰۶ چیزی نگوید.

اما ترمپ داشتن هرگونه رابطۀ جنسی با دنیلز را رد کرده است.

انتظار می‌رود که ترمپ امروز خود را  به  دفتر سارنوالی منهاتن تسلیم کند و احتمالاً نشان انگشتش گرفته خواهد شد.وکیلان مدافع او گفته اند که اجازۀ فیلمبرداری از اتاق محکمه داده نشود٬ همچنان اوزمانی محاکمه دستبند زده نمی شود٬ این حدس وگمان قوی است که ترمپ به اتهام های وارد اعتراف نکند و خود را  مجرم معرفی نکند.

در نیویارک تدابیر شدید امنیتی روی دست گرفته شده.

پولیس نیویارک در نزدیکی برج ترمپ و ساختمان محکمه جنایی منهاتن موانع را ایجاد کرده، جایی که انتظار می‌رود امروز سه‌شنبه صحنۀ اعتراض‌ها باشد. وایریک آدمس، شاروال دموکراتِ نیویارک گفته است که تهدید امنیتی مشخصی وجود ندارد وبه به هیچ گونه خشونت و ویرانگری اجازه نخواهند داد.

آدمس هشدار داده است که هر کسی که در هرگونه خشونت اشتراک کند، صرف نظر از این که کیست بازداشت و حسابده قرار داده خواهد شد.

جو بایدن، رئیس جمهور  امریکا گفته است که در مورد احتمال ناآرامی‌ها در پیوند به حضور یافتن ترمپ در محکمه تشویش ندارد، زیرا به پولیس نیویارک باور دارد.

سفر ترمپ جانی نیویارک روز دوشنبه از فلوریدا در میان فریاد تحسین و تشویق حامیانش آغاز شد، اما احتمال دارد، جمعیتی که در منهتن در انتظار او هستند؛ حال و هوای چندان دوستانه‌ای نداشته باشند.ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا