اخباراقتصادTOP

دو پروژه‌ برق رسانی در پکتیا به بهره برداری سپرده شد

کابل باختر 2 میزان!
به ارزش 700میلیون افغانی دو پروژه‌ برق رسانی برای ۸۹۰۲ مشترک در پکتیا به بهره برداری سپرده شد.
دفتر مطبوعاتی شرکت برشنا امروز با نشر خبر نامه یی گفته است که دو پروژه‌ برق رسانی در ولسوالی‌های احمد آباد و وزی ځدران ولایت پکتیا امروز با حضور الحاج ملا محمد حنیف حمزه رئیس عمومی اجرائیوی د افغانستان برشنا شرکت، هیئت همراه شان و همچنین حاجی ملا محمد خان دعوت والی این ولایت به بهره برداری سپرده شد.
در خبر نامه گفته شده است که این پروژه به ارزش ۷۰۰ میلیون افغانی از سوی بانک انکشاف آسیایی تمویل گردیده که ظرفیت مجموعی آن ۷۴ پایه ترانسفارمر 12434 کیلوولت امپیر است. روند تکمیل سازی پروژه‌های متذکره که بعداز فتح امارت اسلامی با مشکل روبرو گردیده بود، ولی با تلاش‌های جدی ملا محمد حنیف حمزه رئیس جدید برشنا شرکت روند کار آن دوباره آغاز گردید که بعداز تکمیل امروز به بهره برداری سپرده شد.
باید گفت که این دو پروژه با نصب ۲۵ پایه ترانسفارمر ها با ظرفیت‌های مختلف ۳۹۰۲مشترک در ولسوالی احمد آباد و ۴۹ پایه ترانسفارمر دیگر با ظرفیت‌های مختلف ۵۰۰۰ مشترک دیگر در ولسوالی وزی ځدران از انرژی برق مستفید شدند.
همچنین الحاج ملا محمد حنیف حمزه رئیس عمومی اجرائیوی د افغانستان برشنا شرکت به مردم پکتیا اطمینان داد که به منظور برق رسانی به این مناطق توجه خاصی خواهد شد تا هر خانواده از انرژی برق محروم نماند.
بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا