(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)فرهنگ(DR)جامعهTOP(DR)

دیدار سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ از قصر تاریخی جبل السراج


چاریکار28 اسد باختر
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ در سفری به پروان ، از قصر تاریخی جبل اسراج دیدن کرد.
ملا خیر الله خیرخواه وهیت همراه اش، امروز در یک سفر رسمی به پروان ، با مولوی عبیدالله امینزاده والی این ولایت در حالی که رییس اطلاعات وفرهنگ و شماری از مجاهدین حضور داشتند ، ملاقات کرد.
او هدف سفرش به پروان را دید و بازدید از بناهای تاریخی ودیدار با مسوولان محلی عنوان داشته گفت: صنعت توریزم نقش بسا مهم و ارزشمندی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها دارد.
وی خاطر نشان کرد که هوتل های مسکونی و امکانات سیاحتی در کنار بنا ها ومکان های تاریخی اعمار می شود تا توجه سیاحین داخلی وخارجی را جلب کند.
خیرخواه تصریح کرد که در صنعت گردشگری باید فرهنگ بومی و اصیل منطقه و داشته های تاریخی-طبیعی به گونه ای حفاظت و مدیریت شوند که بتوانند رضایت سیاحین را فراهم کرده و آنان را ترغیب به سفر دوباره به این مناطق نماید.
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ می افزاید: دستیابی به توسعه صنعت گردشگري در یک شهر یا یک كشور، نیازمند یک راهكار منطقی و همراه با مديريت فعال و برنامه ریزی مفيد با درنظرداشت تمام منابع موجود است که این برنامه را امارت اسلامی روی دست دارد تا توجه گردشگران به جاذبه های تاریخی کشور بیشتر گردد.
درین ملاقات، مولوی عبیدالله امین زاده والی پروان، از امنیت مناسب در این جغرافیا اطمینان داده گفت: ساحات دیدنی وتاریخی این ولایت از هر لحاظ ارزش و قابلیت دید و بازدید را داشته و همه مسولین در خدمت سیاحین داخلی وخارجی قرار دارند.
امین زاده تاکید کرد نظر به موقعیتی که پروان دارد اگر به ساحات دیدنی وتاریخی آن توجه صورت بگیرد بدون شک رشد وتوسعه اقتصاد روستایی را در پی خواهد داشت.
مولوی شمس الرحمن صدیقی رییس اطلاعات وفرهنگ پروان ، درین دیدار، از پیشینه تاریخی، اهمیت توریستی، موقعیت خوب، امنیت مناسب و سهولت های موجود دسترسی سیاحین معلومات داد.
صدیقی همچنان از پلان وبرنامه های آن اداره در همه بخش ها بخصوص نظارت و مراقبت از ساحات تاریخی، باستانی وتاریخی به گونه فشرده گزارش داده و به منظور بهبود کار پیشنهادات خویش را نیز مطرح و خواستار توجه سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ در مورد گردید.
پس از ملاقات وزیر اطلاعات وفرهنگ، والی پروان، رییس اطلاعات وفرهنگ، و شماری از مجاهدین به ولسوالی جبل السراج رفته از قصر تاریخی آن ولسوالی دیدن نمودند.
درین دیدار ، ملا خیرخواه ، ازبرنامه های امارت اسلامی برای مرمت و حفظ بنا های تاریخی ، همچو گنجینه های پربها، سخن گفت.ختم/ باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا