سیاستاخبارTOP

ذبیح‌الله مجاهد: نگرانی‌های تاجکستان بی‌جا است

کابل، ۵ میزان، باختر
در حالی که مقام های تاجکستان از وضعیت افغانستان ابراز نگرانی کرده اند و ادعا دارند که این کشور به مکان عملیات های گروه هراس افگن مبدل شده است سخنگوی امارت اسلامی این گفته ها را رد کرده است.
سراج‌الدین مهرالدین، وزیر خارجه تاجکستان روز یک‌شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «افغانستان به سرعت به پناهگاه تروریست‌ها و سکوی پرتاب افراط‌گرایی رادیکال طالبان در منطقه مبدل می‌شود. افزون بر این ما شاهد کار سیستماتیکی هستیم که بر اساس آن به شمول شهروندان کشورهای آسیایی مرکزی، جنگجویان خارجی به شمال افغانستان انتقال داده می‌شوند که هدف آن ایجاد بستر تازۀ تنش‌ها در نزدیکی مرزهای ما می‌باشد»
در واکنش به این سخنان، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی بیان داشته است که از خاک افغانستان برضد کشور دیگری استفاده صورت نگرفته است.
او با تاکید گفته است «ما این را رد می‌کنیم که خدای ناخواسته کدام گروه تروریستی در افغانستان جا می‌گیرد و یا از خاک افغانستان ضد کسی استفاد خواهد شد. ما این اطمینان را دادیم. این نگرانی تاجکستان بی‌جاست. آنان باید در این رابطه فکر کنند و نگرانی‌شان را از نزدیک با ما شریک سازند»
پیش از این، شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان نیز در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته های مشابه داشته است که از سوی مقام های امارت اسلامی رد شده است.
یک آگاه مسایل سیاسی به این باور است که شماری از سیاست ورزان خارجی برای تبلیغ و مطرح کردن خود چنین سروصدا ها را به راه می اندازند . تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا