اخباراقتصادTOP

ذبیح الله مجاهد از وارد شدن محموله‌های وارداتی مواد اولیه طی چند هفتۀ آینده به افغانستان خبر داد

 

کابل، 6 میزان، باختر

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی افغانستان امروز از وارد شدن محمولههای وارداتی مواد اولیه طی چند هفتۀ آینده به کشور خبر داد.

به گزارش آژانس باختر، سخنگوی امارت اسلامی افغانستان در مورد قراردادها با روسیه توضیحات داده و گفته است: “با در نظر داشت وضعیت وخیم اقتصادی، فقر و سطح بلند قیمتهای مواد اولیه در کشور، رهبری امارت اسلامی تصمیم گرفت تا منابع با کیفیت و ارزان مواد اولیه را برای مصرف داخلی جستجو کنند که در نتیجه هیئت متشکل از اداره های ذیربط به رهبری سرپرست وزارت صنعت تجارت امارت اسلامی افغانستان در ماه سرطان سالجاری به روسیه سفر کرد.

به گفتۀ مجاهد؛ پس از مذاکرات با جانب روسیه موفق شدند که قراردادهای مختلف خریداری مواد اولیه از قبیل گندم و مواد نفتی را برای یکسال آینده به امضا برسانند.

مجاهد می‌افزاید: “به اساس این قراردادها در نظر است طی چند هفتۀ آینده محموله‌های وارداتی مواد اولیه شامل این قرارداد به شکل امتحانی وارد بازارهای افغانستان شود.

بر اساس معلومات ذبیح الله مجاهد؛ امارت اسلامی افغانستان امیدوار است با اجرایی شدن این قراردادها، روابط گستردۀ تجارتی که با تمام شرکای تجارتی خویش دارد و داشتن همکاری نزدیک با سکتور خصوصی به مشکلات اقتصادی مردم رسیدگی شود، سطح قیمتها در بازار کاهش یابد و قیمت مواد اولیه در بازار مطابق به توان اقتصادی مردم باشد.

گفتنی است که نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت دو ماه قبل در رأس یک هیئت بلند پایه به هدف گفت‌ و گو با مقامات فدراتیف روسیه در خصوص تحکیم و توسعۀ روابط اقتصادی و افزایش حجم تجارت میان دو کشور به مسکو رفته و با مسئولان این کشور روی عقد قراردادهای بزرگ خریداری گندم، آرد، روغن، مواد نفتی و گاز مایع صحبت کرده بود.

وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا