سیاستاخبار

ذبیح الله مجاهد: فعالیت های سیاسی از سوی چهره های آزموده شده در بیرون از کشور هیچ درد افغانستان را دوا نمیکند

 

کابل، 16 عقرب، باختر

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی افغانستان امرزو در مرکز رسانه های حکومت طی کنفرانس خبری دست آوردها و معلومات سفر اخیر هیئت امارت اسلامی به کشور ترکیه را با رسانه ها شریک نمود.

مجاهد ابراز امیدواری نمود که این سفر دریچۀ جدید همکاری ها و سرمایه گذاری ترکیه  را در افغانستان باز خواهد کرد.

وی افزود که در جریان این سفر در پهلوی موضوعات گوناگون مشکلات مهاجرین افغان مقیم ترکیه را به مسؤلین آن کشور شریک نمودند.

سخنگوی امارت اسلامی همچنان گفت که در جریان این سفر در مورد نقش رسانه های ترکی در منعکس نمودن تصویر واقعی وضعیت کنونی افغانستان به جهانیان با شماری از مسؤلین رسانه های آن کشور صحبت نموده او از آنان خواسته است که خبرنگاران خود را به خاطر پوشش خبری وضعیت افغانستان به این کشور بفرستند.

وی گفت که در این سفر با وزیر مالیه ترکیه در مورد سرمایه گذاری در بخش های زراعت و معادن در افغانستان صحبت های مفصل نمودند.

مجاهد همچنان گفت کې با صنعت کاران چهار ولایات ترکیه راجع به سرمایه گزاری در افغانستان نشست های را انجام داده است.

ذبیح الله مجاهد در پاسخ به سوالهای خبرنگاران گفت که گاه گاهی نشست های، با جانب امریکایی در دوحه انجام می شود اما تا کنون در مورد یک نشست بزرگ میان دو کشور تصمیم گرفته نشده است و را پور های منتشر شده در این مورد حقیقت ندارند.

وی گفت، که مهار نمودن آبهای افغانستان مسؤلیت امارت اسلامی است و به کسی اجازه نخواهد داد که در این مورد مانع ایجاد کند.

سخنگوی امارت اسلامی علاوه نمود که فعالیت های سیاسی از سوی چهره های آزموده شده در بیرون از کشور هیچ درد افغانستان را دوا نمی کند و به نفع افغانها نیست.

وی همچنان گفت که شایعات مبنی بر ویران شدن قبر احمد شاه مسعود از سوی نیروهای امارت اسلامی حقیقت ندارد و امارت اسلامی به کسی اجازه نخواهد داد که به اشخاص توهین نمایند.

قابل یاد آوریست که، هیئت امارت اسلامی به شمول ذبیح الله مجاهد چندی پیش در یک سفر رسمی به ترکیه به شمول اشتراک در کنفراس علمایی دینی جهان اسلام با شماری از مسؤلین حکومتی ترکیه، صنعت کاران، سرمایه گذران و نماینده های مهاجرین افغان مقیم ترکیه دیدار و گفتگو نمودند.افغانمل

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا