(DR)اخبار(DR)ورزش

رئیس جمهور برازیل٬ برخورد با ملی پوش کشورش در ریال مادرید را نژاد پرستانه خواند

کابل،  اول جوزا، باختر

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا؛ رییس جمهور برازیل برخورد با وینیسیوس جونیور؛ ملی پوش کشورش در ریال مادرید را نژاد پرستانه خواند.

این در حالی است که وینیسیوس جونیور ستاره برازیلی ریال در جریان مسابقه  جنجالی شب گذشته آن تیم با  والنسیا ، بار دیگر هدف توهین‌های نژادپرستانه قرار گرفت.

رئیس جمهور برازیل از مقامات ورزشی اسپانیا و کشورهای اروپایی خواسته است  تا در زمین فوتبال قاطعانه عمل کنند تا از گسترش فاشیزم و نژادپرستی در زمین‌های فوتبال جلوگیری شده باشد.

در این مسابقه دیشب جونیور، ملی پوش برازیلی رئال مادرید در جریان بازی در ورزشگاه خانگی والنسیا با شعارهای نژادپرستانه روبرو شد.

این بازی در نیمه دوم برای لحظاتی به خاطر واکنش وینیسیوس به شعارهای نژادپرستانه که او را شادی خطاب میکردند  و از سکوها سر داده می‌شد، متوقف شد٬ گفته می‌شود که در پی توهین‌های نژادپرستانه علیه وینیسیوس، او به گریه افتاد و می‌خواست زمین مسابقه را ترک کند٬ سرانجام وینیسیوس برای اولین بار در دوران حرفه‌ای خود به دلیل پرخاشگری از زمین مسابقه اخراج شد.

کارلو آنچلوتی؛ سرمربی رئال مادرید پس از این دیدار گفت که در لالیگا اسپانیا، مشکل نژادپرستی داریم.

لالیگا یا دسته برتر لیگ حرفه‌ای فوتبال اسپانیا، در واکنش به این اتفاقات گفته است که در صورت شناسایی هرگونه جرم ناشی از نفرت، اقدامات قانونی مناسب را انجام خواهد داد و از مردم خواست تا فیلم‌های مرتبط را ارسال کنند.

این رویداد با واکنش گسترده ستارگان فوتبال روبه‌رو شده و فوتبالیست‌های سایر تیم‌ها در سراسر اروپا و جهان با وینیسیوس ابراز همدردی کرده‌اند.رئال مادرید هشدار داده است که برای حمایت از ستاره برازیلی‌اش نژادپرستان را مورد پیگرد قضایی قرار خواهد داد. ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا