سیاستاخبارTOP

رئیس دفتر ریاست الوزرا: امارت اسلامی با نهادهای خیریه همکار است

کابل، 23 اسد، باختر
رئیس دفتر ریاست الوزرا در دیدار با مسئول نهاد آی اچ اچ ترکیه به آنان اطمینان داد که امارت اسلامی با نهادهای خیریه همکار است و در راستای حل مشکلات آنان، تلاش های همه جانبه انجام می دهد.
دفتر مطبوعتی ریاست الوزرای امارت اسلامی امروز با نشر خبر نامه یی گفته است؛ داکتر ملا عبدالواسیع رئیس عمومی دفتر ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان با یاووز دیدی، معاون نهاد خیریه ترکی، جنید کلیچ، مسئول بخش افغانستان این نهاد، مجاهد کلیچ، مسئول این نهاد در افغانستان و طیب خان، مدیر ارتباطات نهاد یاد شده دیدار کرد.
در این دیدار در رابطه به فعالیت ها و برنامه های آیندۀ این نهاد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
مسئول نهاد خیریه ترکی گفت: بنیاد خیریه ترکی در بسیاری کشورها به مسلمانان فقیر، متضررین حوادث طبیعی و مردم مناطق جنگ زده کمک های انسانی می کند.
وی گفت این نهاد سال گذشته پس از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان، در بخش های بازسازی مساجد، فراهم نمودن آب آشامیدنی و تعلیم و تربیه فعالیت های زیادی را انجام داده است و از یک سال به اینسو سه هزارتُن مواد غذایی و دیگر مواد ضروری را به عنوان کمک از ترکیه به افغانستان آورده است.
او گفت: بنیاد یاد شده درنظر دارد که در هماهنگی با وزارت معارف، کمپلکس تعلیمی را در ۱۰ جریب زمین اعمار نماید و در همکاری با امارت اسلامی ، پروژه های دیگر خیریه را نیز در کشور تطبیق کند.
داکتر ملا عبدالواسیع رئیس دفتر ریاست الوزراء گفت که به اساس پالیسی امارت اسلامی منافع ملت نسبت به منافع شخصی مهم است و به منظور آبادی کشور، تلاش هر نهاد و تاجر را در این زمینه قدر نموده و تسهیلات لازم را برای آنان فراهم می کند.
وی به مسئولین نهاد مذکور بخاطر کمک به معیوبین و ورثۀ شهدا توصیه های لازم نمود و اطمینان داد که امارت اسلامی با نهادهای خیریه همکار است و در راستای حل مشکل آنان، تلاش های همه جانبه صورت می گیرد.
بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا