اخبارسیاستTOP

رئیس عمومی اداره امور: در یک سال گذشته هیچ مورد فساد اداری ثبت نشده است

کابل، ۲۳ اسد، باختر
رئیس عمومی اداره امور در مراسم معرفی معین وزارت مالیه گفت: در یک سال گذشته هیچ مورد فساد اداری ثبت نشده است.
دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی اداره امور امارت اسلامی امروز با نشر خبر نامه یی گفته است؛ به اساس حکم امیر المومنین شیخ الحدیث والتفسیر ملاهبۀ الله آخوند زاده، مولوی حمد الله زاهد به حیث معین وزارت مالیه تعین و امروز از سوی شیخ الحدیث مولوی نورالحق انور رئیس عمومی اداره امور به کارمندان آنوزارت معرفی شد.
رئیس عمومی اداره امور امارت اسلامی در مراسم معرفی معین جدید وزارت مالیه گفت که امارت اسلامی اراده جدی در مبارزه با فساد دارد و در یک سال حکومت امارت اسلامی هیچ مورد فساد اداری ثبت نشده است.
وی گفت: امارت اسلامی افغانستان بر اساس شفافیت و اصول شرعی افراد عالی رتبه را تعیین می کند و به همین دلیل پس از گذشت یک سال از حکومت امارت اسلامی، حتی یک مورد فساد نیز در کشور ثبت نشده است.
شیخ الحدیث نورالحق انور در بخشی از سخنان اش افزود: افغانستان در گذشته به دلیل فساد در رتبه اول یا دوم جهان قرار داشت، اما با آمدن امارت اسلامی، فساد و رشوه از بین رفت و اگر سروی انجام شود نظام افغانستان یک نظام پاک در سطح جهانی خواهد بود.
او به مقرری ها اشارۀ کرد و گفت: امکان ندارد فردی در کابینه دولت بر اساس نفوذ، رشوه یا هر شخص دیگری جایگزین و مقرر شود.
وی افزود: همه مسئولان امارت اسلامی از شخصیت های متعهد، آزمایش شده و مطیع امیرالمومنین هستند که در بسیاری از شرایط بد و خوب در کنار مردم بودند، هیچ شخص یا نهادی نمی تواند اعضای امارت اسلامی را برای اخذ رشوه یا قدرت منحرف کند.
از سوی دیگر، مولوی هدایت الله بدری سرپرست وزارت مالیه در رابطه به توانایی و تعهد معین جدید وزارت مالیه صحبت کرد و گفت: بر اساس آموزه های دین مقدس اسلام، تکلیف یک امتیاز نیست، بلکه مسئولیت سنگینی است که باید به درستی انجام شود.
مولوی حمدالله زاهد معین جدید وزارت مالیه با تشکر از اعتماد امیرالمومنین گفت: تمام تلاش های خود را برای خدمت به نظام اسلامی و مردم به کار خواهم گرفت.
وی افزود: اکنون امت اسلامی به رهبران امارت اسلامی نگاه می کنند، وقتی هر تخلف کوچکی علیه ما صورت می گیرد، همه امت اسلامی نا امید می شوند.
بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا