(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)اقتصادTOP(DR)

رئیس عمومی دفتر ریاست الوزرا: از فعالیت های امداد رسانی و عمرانی نهاد های بین المللی حمایت میکنیم

کابل/۱۹ ثور/ باختر

رئیس عمومی دفتر ریاست الوزرا در دیدار با رئیس عمومی شرکت ساختمانی ۷۷ ترکیه گفت: امارت اسلامی از فعالیت های امداد رسانی و کار های عمرانی نهاد های خارجی حمایت می‌کند.

دفتر مطبوعاتی ریاست الوزرا با نشر این خبر گفته است: داکتر عبدالواسع رئيس عمومی دفتر ریاست الوزراء با سلیمان جلیو، رئیس عمومی شرکت ساختمانی ۷۷ ترکیه در ارگ دیدار نمود.

در این دیدار داکتر ملا عبدالواسع از فعالیت های شرکت یاد شده قدردانی کرد.

 وی گفت که ما از تمام شرکت ها و فعالیت های امداد رسانی به خصوص شرکت ساختمانی ۷۷ ترکیه، حمایت می‌کنیم که در اینجا فعالیت های عمرانی باکیفیت را انجام میدهند و با افغانان کمک می نمایند.

رئيس عمومی دفتر ریاست الوزراء گفت که شرکت ساختمانی ۷۷ ترکیه در این اواخر در قلات ولایت زابل و ولسوالی ارغنداب کندهار دو پل اساسی را اعمار کرده و برق بند کجکی ولایت هلمند را به گونه درست تنظیم نموده است که برق را به شمار زیادی از هموطنان ما در ولایات کندهار و هلمند تامین می‌کند.

 رئیس عمومی شرکت ساختمانی ۷۷ کشور ترکیه از حمایت و همکاری مسئولین امارت اسلامی به خصوص رئیس عمومی دفتر ریاست الوزراء تشکر کرد.

موصوف با اشاره به استفاده از وسایل با معیارهای عالی در بند کجکی، گفت که ما در افغانستان با استفاده از وسایل جدید و مدرن کارهای خوب و باکیفیت عمرانی را انجام می‌دهیم.

سلیمان جلیو گفت که ما در آینده نزدیک ظرفیت تولید برق در بند کجکی را بیشتر میسازیم و با آن ظرفیت ذخیره سازی آب در این بند زیادتر افزایش خواهد یافت.

 وی افزود که در بند برق کجکی هم اکنون ظرفیت تولید ۱۵۱ میگاوات برق را داریم اما به دلیل برخی از مسائل تخنیکی به تولید ۶۰ میگاوات برق ادامه می‌دهیم و میزان تولید به تدریج افزایش می یابد.

 رئیس عمومی شرکت بازسازی ۷۷ کشور ترکیه تصریح کرد که ضمن فعالیت های کمکی در بخش های مختلف در افغانستان، ما تلاش داریم از طریق انرژی آفتابی، بادی و بند کجکی، برق بیشتر را فراهم سازیم. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا