(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)جامعهTOP(DR)

روزنامه دیپلمات چاپ جاپان: هیچ حمایت خارجی برای مقابله با امارت اسلامی وجود ندارد


کابل ۲۵ اسد باختر
روزنامه دیپلمات چاپ جاپان در شماره اخیر خود، همزمان با دومین سال‌گرد به قدرت رسیدن مجدد امارت در افغانستان نوشته است: هیچ مخالفت مسلح یا سیاسی با حمایت داخلی یا خارجی برای مقابله با امارت اسلامی وجود ندارد.
این روزنامه در ادامه نوشته است: امارت اسلامی با مخالفت قابل توجهی روبرو نیست که بتواند آن را سرنگون کند.
اعضای ارشد امارت اسلامی با قرار گرفتن در عقب رهبر شان نشان داده اند که دچار اختلافات داخلی نیستند.
این روزنامه جاپانی در ادامه گفته است: امارت اسلامی در تعامل با کشور های منطقه موقعیت ثابت شده دارد و در هماهنگی با این کشورها توانسته است اقتصاد افغانستان را سرپا نگهدارد و با سرکوب گروه‌های مسلح مانند داعش امنیت داخلی را بهبود بخشیده است و در مبارزه با فساد و جلوگیری از کشت و تولید مواد مخدر نیز مبارزه موثر داشته است.
این نشریه تصریح کرده است؛ امارت اسلامی به رسمیت شناخته شدن را یک حق می‌داند. تحکیم روابط با کشورهای قدرتمندی مانند چین و روسیه علایمی اند که نشان می‌دهد جهان در پی تعامل با این نظام است، آنها (مسئولان امارت اسلامی) توان آن را دارند که روابط افغانستان را با کشورهای دیگر به سمت عادی‌سازی گسترش دهند. همکاری با امارت اسلامی در زمینه مبارزه با مواد مخدر، امور پناهندگان و مبارزه با تروریزم در سطح جهانی، از جمله مواردی اند که مورد توجه غرب است.
این در حالی است که به شمول چین، روسیه، ایران… کشور های زیادی خواهان پایان تحریم‌ها علیه امارت اسلامی در افغانستان هستند. ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا