اخبارتبصره و مرور بر مطبوعات

روسیه: امریکا و متحدانش واژه تروریزم را ابزاری برای منافع شان به کارمی گیرند

 

کابل ۵  قوس  باختر

معاون وزارت خارجه روسیه، امریکا و متحدینش را متهم کرده است که از واژۀ هراس افگنی در برابر مخالفان و رقبای شان، به گونه ابزاری استفاده می کنند.

الیگ سیرومولوتوف، در حالی این اظهارات را مطرح کرده است که هفته گذشته پارلمان اروپا، روسیه را به‌عنوان دولت حامی تروریزم معرفی کرد.

به گفته معاون وزارت خارجه روسیه، امریکا  و دولت‌های غربی از برچسب‌هایی مانند «دولت تروریست»، «رژیم تروریستی» و «دولت پشتیبان تروریزم »، برای مشروعیت بخشیدن به اقدامات قهری یک‌جانبه علیه رقیبان‌شان، استفاده می‌کنند.

این دیپلمات روسی گفته است: “تنها شورای امنیت سازمان ملل صلاحیت انحصاری اعمال اقدامات قهری در برابر یک کشور مستقل را دارد.”

باید گفت نماینده‌گان پارلمان اروپا ،روز چهارشنبه متنی را تصویب کردند که در آن دولت روسیه به‌عنوان حامی و ‌«ترویج‌دهنده تروریزم» در جنگ اوکراین معرفی شده است.

پارلمان اروپا در این متن از ۲۷ عضو اتحادیه اروپا می‌خواهد که اقدام مشابه را در محکومیت «ترویج تروریرم از سوی روسیه» در کشورهای‌شان انجام دهند.

این مقام روسی ،به نوبه خود، امریکا و کشور های غربی را حامی هراس افگنان در جهان می داند و تاکید دارد که بیشتر سازمان هایی که فعالیت های هراس افگنانه دارند،  به گونه یی از سوی امریکا تمویل می شوند.

باید گفت که قبل از این، نهاد های استخباراتی روسیه، داعش را محصول کار مشترک امریکا و اسرائیل معرفی داشته بودند.

در کنار آن ،امریکا متهم است که از فعالیت های شماری از کشور ها، منجمله اسرائیل که هراس افگنی  و ترور، سیاست رسمی آنها است ،چشم پوشی می کند؛ در حالی که این کشور ،مخالفانش را به گونه ی منظم در داخل و بیرون از کشور های شان، نابود  می کند. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا