(DR)اخبار(DR)جهان

روسیه خواستار نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل شد


کابل ۲۲ اسد باختر
نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل متحد خواستار نشست ویژه شورای امنیت آن سازمان شده است تا چگونگی ارسال تسلیحات از سوی امریکا و غرب به اوکراین را بررسی کند.
مقام های فدراتیف روسیه به این باور اند که امریکا و غرب با ارسال تسلیحات به اوکراین باعث ادامه جنگ و کمبود غلات در جهان شده اند.
دیمیتری پالیانسکی؛ نماینده روسیه در سازمان ملل با نشر پیامی در تلگرام خود گفته است: روسیه درخواست جلسه علنی شورای امنیت سازمان ملل متحد در ۱۷ آگست را در رابطه با تامین تسلیحات غربی به اوکراین کرده است.
به گفته این دیپلمات ارشد روسیه با توجه به افزایش عرضه سلاح‌های غربی به اوکراین، تشدید بحران در اطراف اوکراین و تضعیف تلاش‌ها برای یافتن راه‌حلی مسالمت‌آمیز٬ ما درخواست کرد‌یم٬ جلسه علنی شورای امنیت سازمان ملل در ۲۶ اسد برگزار شود.
این در حالی است که غرب و روسیه حرف واکنش برانگیز در برابر هم دارد که نشان میدهد٬ صلح در اوکراین در نزدیکی ها امکان پذیر نیست.
اولاف شولتس؛ نخست آلمان روز یکشنبه هفته پیش در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای‌آردی گفت: «ما باید برای این واقعیت آماده شویم که جنگ مدت زیادی طول خواهد کشید و آماده باشیم تا هر زمانی که طول بکشد از اوکراین حمایت کنیم.»
امریکا، آلمان و دیگر کشورهای غربی تاکنون تسلیحات قابل توجهی از جمله بمب‌های خوشه‌ی و تانک‌های لیوپارد۲ به اوکراین داده‌اند.
در همین حال، ولادیمیر پوتین؛ رئیس‌ جمهور روسیه نیز در مصاحبه‌ تلویزیونی خود گفته است: ارسال تسلیحات غرب به اوکراین تنها آتش جنگ را شعله‌ورتر و شرایط را برای خود کی‌یف وخیم‌تر خواهد کرد.
از طرف دیگر دولت اوکراین اعلام داشته که از آغاز جنگ تا امروز ۵۰۰ کودک اوکراینی کشته شده اند٬ این رقم خارج از آن تلفاتی است که در مناطق شرقی اوکراین٬ جائیکه کیف کنترول خود بر آن را از دست داده است٬ رخ داده است. ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا