اخبارجامعهTOPصحت

رییس‌ جمهوری از شفاخانۀ ملالی زیژنتون، دیدن کرد

کابل/ ۳۰ حمل/ کابل
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان امشب به شفاخانۀ ملالی زیژنتون رفت و وضعیت عمومی شفاخانۀ متذکره را مورد بررسی قرار داد.
در جریان بازدید رییس جمهور، هما اکسیر رییس عمومی شفاخانۀ ملالی زیژنتون، یکتن از قابله ها و وحید مجروح سرپرست وزارت صحت عامه در مورد وضعیت عمومی شفاخانه، معلومات ارائه کردند.
آنان پیشنهاد های شان را جهت بهبود شفاخانه و ارائه خدمات بهتر به مریضان، استخدام کارمندان در بست های خالی، تخصیص بودجه به خاطر ارتقای ظرفیت، تعدیل قانون در خصوص رخصتی بیشتر به داکترانی که خواهان دریافت تخصص و فوق تخصص در خارج از کشور اند و تجهیز شفاخانه با ادویه و سامان آلات طبی، با رییس جمهور شریک کردند.
رییس جمهوری از تلاش ها و خدمات مسوولان، داکتران، نرسان وسایر کرکنان شفاخانۀ متذکره ابراز قدردانی کرد و به آنان به خاطر مراقبت و رسیدگی به مریضان، هدایت داد و گفت که در تمام شفاخانه ها باید اصلاحات لازم آورده شود.
رییس جمهوری به سرپرست وزارت صحت عامه هدایت داد که پیشنهاد خود را به منظور تجهیز شفاخانۀ ملالی زیژنتون از نگاه ادویه و سایر تجهیزات ترتیب و به ریاست جمهوری ارائه کند.
همچنان طرح تعدیل قانون را در قسمت رخصتی های بیشتر به داکترانی که خواهان کسب تخصص و فوق تخصص در خارج کشور اند، در همکاری با وزارت عدلیه و واحد امور حقوقی ریاست جمهوری ارائه کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا