سیاستاخبارTOP

رییس الوزرای امارت اسلامی: با آمدن امارت اسلامی کشتار و بمباران پایان یافت

کابل باختر 9 سنبله
ملا محمد حسن آخوند رییس الوزرای امارت اسلامی افغانستان امروز در مراسم اولین سال روز آزادی افغانستان از اشغال امریکا گفت: با آمدن امارت اسلامی کشتار و بمباران پایان یافت و در تمام کشور امنیت تامین شده است.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر به مناسبت اولین سال روز آزادی افغانستان از اشغال امریکا مراسم با شکوهی به اشتراک مقامات ارشد امارت اسلامی، نماینده های سفارت خانه های خارجی در کابل، علما، متنفذین و جوانان در میدان هوایی بگرام ولایت پروان برگزار شد.
در این مراسم ملا محمد حسن آخوند رییس الوزرای امارت اسلامی افغانستان سخنرانی کرد و گفت این روز غرور آفرین را به همه مادرانی که فرزندان خود را از دست دادند، یتیمانی که پدران خود را از دست دادند و مجاهدانی که خود را برای آزادی افغانستان فدا کردند، تبریک می گویم، مجاهدان عزیز، این روز،ساعت و تاریخی است که من و شما 20 سال را فدای این روز کردیم. تبریک به شهدایی که برای این روز فداکاری کردند.
مجاهدین باید بدانند که آرمان های جهاد هدر نمی رود.
ملت را فراموش نکنید، به خدای متعال توجه کنید، خستگی مردم را در نظر بگیرید و آنها را تنها نگذارید.
او گفت زمانی که حکومت پیشین سقوط کرد برای امارت اسلامی هیچ گونه تاسیسات بنیادی به میراث نماند.
به گفته او، با آمدن امارت اسلامی کشتار و بمباران پایان یافت و در تمام کشور امنیت سراسری تامین شد.
رییس الوزرا افزود: زمانی که خارجی‌ها از افغانستان بیرون شدند همه چیز را با خودشان بردند و بر افغانستان محدودیت‌ها وضع کردند که سبب غربت و فقر در کشور شد. به گفته او فشارها و تحریم‌‌ها هیچ نتیجه‌ نمی‌دهد اما راه تفاهم، هماهنگی و برادری نتیجه می‌دهد.
او خطاب به مجاهدین گفت: شما مجاهدانی هستید که 20 سال با اشغالگران جنگیدید، خدا را شکر کنید و با شایعات و تبلیغات کسانی که چیزی جز بدی برای این ملت به ارمغان نیاورده اند اشتباه نگیرید.
مسئولین، ملت را فراموش نکنند ، سختی های این ملت را در نظر بگیرید، این یک راهنمایی است برای همه ما که این ملت را در آغوش بگیریم.
ملا محمد حسن آخوند گفت که خارجی ها نه تنها هنگام خروج از افغانستان همه چیز را با خود بردند، بلکه با مسدود کردن پول های افغانستان و اعمال تحریم ها، افغان ها با فقر مواجه شده اند اعمال فشار و تحریم نتیجۀ ندارد و مشکلات تنها با تفاهم و گفتگو حل می شود .
در این مراسم هلیکوپتر ها و وسایل و تجیزات نظامی در رژه نظامی به نمایش گذاشته شد.
باید گفت که از نهم سنبله روز آزادی افغانستان از اشغال امریکا و متحدان اش در شماری از ولایت ها مراسم با شکوهی برگزار شده است و آزادی افغانستان را از چنکال اشغال امریکا و متحدانش از سوی مجاهدین امارت اسلامی نعمت الهی دانسته و آن را ثمره جهاد بیست سال مجاهدین امارت اسلامی و مردم افغانستان عنوان کردند.
مجاهدین امارت اسلامی پس از بیست سال مبارزه علیه امریکا و متحدان اش توانست در نهم سنبله سال 1400 آخرین عسکر اشغالگر خارجی را از کشور بیرون راند و امنیت سراسری را در کشور تامین کند. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا