سیاست

رییس جمهوری فرمان عفو مجازات و رهایی زندانیان گروه طالبان را صادر کرد

کابل/ ۲۱حوت/ باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، به هدف آغاز و انجام مذاکرات صلح میان جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان و به مظور تحکیم صلح پایدار و ثبات در کشور، فرمان عفو مجازات و رهایی زندانیان گروه طالبان را صادر کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این فرمان که تطبیق آن به عهده دفتر شورای امنیت ملی می باشد، آمده است که عفو مجازات و رهایی گروه طالبان به نشانۀ حسن نیت سر از ۲۴ حوت سال روان آغاز شود و هر روز به تعداد صد زندانی با درنظرداشت سن، وضعیت صحی و مدت باقی‌مانده حبس رها شود.
در بخشی دیگر از این فرمان آمده است که پس از آغاز و در جریان مذاکرات مستقیم هیئت تعیین شده از جانب جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان، درهر دوهفته ۵۰۰ زندانی مربوط به این گروه که مجموع شان به ۳۵۰۰ زندانی می رسد، مشروط بر اینکه سطح خشونت های به طور چشمگیر کاهش یابد، رها می شوند.
بر اساس فرمان رییس جمهوری اسلامی افغانستان، محبوسانی که بر مبنای این فرمان رها می شوند مکلف به ارائه تعهد کتبی مبنی بر عدم برگشت آنان به صفوف شان شده اند و همچنان رهایی آنان پس تکمیل روند  بایومتریک صورت می گیرد.ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا