اخبارفرهنگجامعهTOPآموزش

رییس جمهور در مراسم گرامی داشت از دهۀ نزول قرآن کریم اشتراک کرد

 

کابل/۱۹ ثور/ باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری شام امروز در مراسم گرامی داشت از دهۀ نزول قرآن عظیم الشان و تقدیر از قاریان برتر مسابقۀ ملی حفظ و قرائت قرآن کریم، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در ارگ انجام شد، ابتدا وزیر ارشاد، حج و اوقاف و شمار دیگری از علمای جید کشور با صحبت در مورد فضایل ماه مبارک رمضان و شب قدر، به درگاه ایزد متعال به خاطر ختم جنگ و خونریزی در کشور اتحاف دعا کردند.

همچنان آنان از حمایت رییس جمهوری از چنین برنامه ها تشکر کردند و بر تقویت و گسترش آن تاکید ورزیدند.

رییس جمهوری پس از توزیع شهادتنامه ها برای قاریان برتر مسابقۀ ملی حفظ و قرائت قرآن کریم، در صحبتی، گفت که قرآن کریم معجزه است و دنیای اسلام و تمام بشریت را به سوی خیر، صلاح، عدالت، وسطیت و اعتدال همیشه راهنمایی می کند.

وی از حافظان و قاریان جوان اعم از دختر و پسر ابراز امتنان کرد و بر فهم قرآن شریف، شریعت غرای محمدی و احادیث نبوی تاکید کرد و گفت که باید به هیچ فردی اجازه ندهیم که ارشادات دین مبین اسلام را تحریف کند و هیچ کسی در این شک و شبهه ندارد که قتل یک انسان، قتل تمام بشریت است.

وی افزود که طالبان به کدام اساس و منطق اجازه انفجار و انتحار را می دهند.

رییس جمهوری با اتحاف دعا به روح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و تمام شهدای افغانستان به ویژه رویدادهای اخیر، گفت که اتفاق و وحدت پیروان اهل تشیع و تسنن در افغانستان بی سابقه است و هر حمله بر هر کدام ما، حمله بر تمام افغانستان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا