جهان

ساخت کشتی «تایتانیک ۲» در چین آغاز شد

بیجینگ – صدای امریکا – 3 عقرب – باختر
پس از دعواهای حقوقی و حواشی بسیار، سرانجام پروژه ساخت «تایتانیک ۲» آغاز شد  و این کشتی تفریحی در سال ۲۰۲۲ به بهره برداری خوا هد رسید.
این کشتی جدید از روی طرح اصلی تایتانیک و با همان شکل و اندازه ساخته می شود؛ البته بسیار لوکس و تجملی خواهد بود و از تکنا لوژی دیجیتالی وسیستم های ایمنی مدرن بهره می گیرد.
«تایتانیک ۲» با بودجه ای پنجصد میلیون دالری و در طی هفت سال ساخته می شود.
ابتدا قرار بود کشتی را در همان محل ساخت تایتانیک در شهر بلفاست ایرلند شمالی بسازند ولی به دلایل مختلفی این طرح شکست خورد و در نهایت این پروژه به یک شرکت چینی واگذار شد.
«کلیو پالمر» میلیونر استرالیایی و رئیس شرکت کشتیرانی «بلو لاین» که صاحب «تایتانیک ۲» است برنامه های مفصلی برای این طرح هیجان انگیز و نامتعارف دارد.
علاقمندان می توانند سوار بر این کشتی، سفر با تایتانیک را تجربه کنند.
بر اساس برنامه اعلام شده، «تایتانیک ۲» ازشهر  دبی به «ساوت همپتون» بریتانیا می رود و از آنجا راهی نیویارک می شود.
البته این کشتی به بنادر دیگری نیز می رود تا مسافرین بیشتری سوار کند و با ظرفیت کامل عازم نیویارک می شود.
هنوز قیمتی برای تکت های تایتانیک جدید ارائه نشده ولی با توجه به تجهیزات لوکس، امکانات تجملی و شهرت افسانه ای تایتانیک، پیش بینی می شود این سفر تفریحی هزینه زیادی خواهد داشت.
تایتانیک که از مجلل ترین کشتی های مسافری دوران خود بود؛ در سال ۱۹۱۲ در جریان سفر از ساوت همپتون به نیویارک با کوه یخ برخورد کرد و در اقیانوس اطلس شمالی غرق شد، در این حادثه بیش از ۱۵۰۰ نفر از مسافرین و عمله  جان باختند.# آشنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published.

دکمه بازگشت به بالا