اخبارجهان

سازمان ملل متحد به هشدار های دبیرکل حزب الله واکنش نشان داد

کابل، ۱۹ اسد، باختر
پس از آنکه جنبش حزب الله لبنان به اسرائیل در باره تاراج منابع لبنان هشدار داد، سازمان ملل متحد خواستار عدم بیان چنین اظهاراتی شد.
آژانس باختر به نقل از آژانس خبری فارس، استفان دوجاریک سخنگوی سرمنشی سازمان ملل متحد در اظهاراتی به هشدارهای سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌ الله لبنان علیه اسرائیل واکنش نشان داد.
بنابر گزارش آژانس خبری آناتولی سخنگوی سرمنشی سازمان ملل متحد در پاسخ به سؤال جمعی از خبرنگاران درباره اظهارات روز گذشته دبیرکل حزب‌ الله لبنان گفت، من به این باورم ما همواره از شکنندگی وضعیت در آن منطقه نگران هستیم، ما از همه می ‌خواهیم از ایراد سخنرانی ‌هایی که به بدتر شدن وضعیت دامن می‌ زند، خود داری کنند.
این اظهارات پس از آن بیان شده است که سید حسن نصرالله، روز گذشته، در سخنرانی عاشورایی خود به اسرائیل هشدار داده تاکید کرد اگر دستی به سمت منابع لبنانی دراز شود، این جنبش آن را قطع خواهد کرد.
دبیرکل حزب ‌الله، روز گذشته در این باره گفت، تصمیم‌ گیری‌ها در لبنان به دست خود ماست نه دیگران. ما لبنانی ها در چهل سال گذشته با محاصره، جنگ و ترورها دست و پنجه نرم کردیم. به دنبال آینده‌ یی امیدوار کننده برای مردم خواهیم بود. ما برای لبنانی آزاد، عزیز، توانمند در حفظ حاکمیت و عزت و استخراج منابع طبیعی تلاش خواهیم کرد.
در پی این هشدار، مجاهدان مقاومت با انتشار پیامی تأکید کردند که پیام نصرالله را دریافت کرده‌ اند و ندای وی، عزم آنان را راسخ کرده است و دستان شان بر روی ماشه است.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا