سیاستاخبارTOP

ساکنان قریه مهاجر قشلاق خواجه بهاو الدین تخار  طبق نقشه، زمین دریافت خواهند کرد

کابل، 9 عقرب، باختر

معین وزارت امور سرحدات اقوام و قبایل می گوید برای  ساکنان فعلی مهاجر قشلاق  ولسوالی خواجه بهاوالدین تخار طبق نقشه زمین مناسب در نزدیکی  بازار این ولسوالی از سوی امارت اسلامی توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار آژآنس باختر: شیخ محمد قاسم خالد معین وزارت امور سرحدات اقوام و قبایل  که از سوی ریاست الوزرا برای حل و فصل یک دعوی به ولسوالی خواجه بهاوالدین تخار رفته بود  پس از حل فصل این قضیه امروز نتیج کارش را در یک نشست خبری بیان کرد.

او گفت مشکلات به وجود آمده  در آن منطقه از سوی این هیئت حل و فصل شده است.

او افزود صاحبان اصلی قریه مهاجر قشلاق خانه هایشان را برای ساکنان فعلی  تحویل داده طبق نقشه و طرزالعمل خاص، در فاصله دو کیلومتری بازار ولسوالی، زمین مناسبی از سوی رهبری امارت اسلامی برای آنان  واگذار می شود.

او همکاری  وزارت مهاجرین و عودت کنندگان را در اعمار منازل برای آنان ضروری خواند هم چنان ساکنان فعلی این خانه ها قبول دارند که خانه ها مال آنها نیست، اما هزینه های انجام شده روی خانه ها باید به آنها پرداخت شود که صاحبان اصلی خانه ها آن را  پذیرفتند.

شیخ خالد افزود که حدود 120 خانواده در این خانه ها زندگی می کنند بنا به درخواست مردم، نقشه 300 منزل ، مسجد، عیدگاه، مدرسه، شفاخانه  ،مکتب و تعدادی دکان  توسط اداره شهرسازی طراحی شده است.

معین وزارت اقوام و قبایل خاطر نشان کرد که در مورد دعوی زمین زراعتی میان دو طرف٬ محکمه  ویژه یی از سوی رهبری امارت اسلامی ایجاد شده است که بعد ازبررسی اسناد طرفین٬ تصمیم نهایی را اتخاذ می کند. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا