سیاستاخبارTOP

سخنگوی وزارت خارجه: امارت اسلامی باورمند به‌ اهمیت حقیقت‌یابی و انعکاس آن است

 

کابل ۱۲  عقرب باختر

سخنگوی وزارت امور خارجه میگوید که  بیش از ۲۷۰ رسانه در حال حاضر در افغانستان فعالیت دارند وامارت اسلامی باورمند به‌ اهمیت حقیقت‌یابی و انعکاس آن است.

این گفته ها در حالی بیان می شود که  سازمان ملل در یک گزارش خود، از بسته‌شدن صدها رسانه‌ و آزار و اذیت  ۲۰۰ خبرنگار توسط نیروهای امارت اسلامی ابراز نگرانی کرده است. ادعا و نگرانی یی که منابع امارت اسلامی آن را غیر موجه می دانند.

عبدالقهار بلخی؛ شب گذشته در توییتی از فعالیت ۲۷۰ رسانه در کشور سخن گفته است و تاکید داشته است که امارت اسلامی باورمند به‌ اهمیت حقیقت‌یابی و انعکاس آن است و بدین منظور، ضمن تجویز فعالیت رسانه‌ها و کارمندان آن، فضای مناسب کاری را برای دسترسی به‌ معلومات لازم در همه مناطق کشور فراهم کرده است که در نتیجه آن بیش‌تر از ۲۷۰ رسانه داخلی در‌کشور فعالیت دارند.

به گفته بلخی، ۱۴ شبکه خبری خارجی به گونه دایمی در افغانستان حضور دارند و از آغاز سال ۱۴۰۱، زمینه رفت و آمد بیش از ۷۰۰ خبرنگار از ۱۹۶ شبکه خبری از کشورهای مختلف فراهم شده است.

سخنگوی وزارت خارجه از آدرس امارت اسلامی بیان داشته است” امارت اسلامی به تمام  رسانه‌ها ، در‌ مطابقت با ارزش‌های اسلامی و منافع ملی، در چارچوب رفتار مسلکی از فعالیت آزادانه و مصونیت اطمینان می‌دهد.”

بلخی در این تویت گفته است که  پس از حاکمیت دوباره امارت اسلامی،  هیچ خبرنگاری در افغانستان به قتل نرسیده و نمایندگان و مراکز رسانه‌ها با چالشی روبه‌رو نشده‌است.

یوناما یا دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان روز گذشته با ابراز نگرانی از وضعیت بد رسانه‌ها در افغانستان گفته است “وضعیت رسانه‌ها در افغانستان با خطر مواجه‌ است. این نهاد از ثبت موارد نقض حقوق بشری بر ۲۰۰ خبرنگار در امارت اسلامی خبر داده است.”

اما امارت اسلامی این ادعا را رد کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا