سیاست

سخنگوی کمیسیون انتخابات: برای شفافیت درانتخابات ازهر گزینه کارگرفته خواهد شد

کابل 5 عقرب / باختر
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات امروز دریک نشست خبری گفت که  انتخابات پارلمانی امروز در172 مرکز رایدهی درولایت قندهار جریان دارد و فردا جزئیات بیشتر دراین مورد با مردم شریک ساخته خواهدشد .
بربنیاد گزارش ها ، انتخابات مجلس نماینده امروزدرولایت قندهار با تاخیرچند ساعت ، مشکلات مبنی برعدم فهرست رای دهنده گان و استفاد ه از دستگاه بابومتریک آغاز شد  اما کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات به زودی به مشکلات رسیده گی نمودند .
گزارشگرآژانس باختر مینگارد : دراین نشست سید حفیظ الله هاشمی همچنان گفت روند شمارش آرا اغازشده وامروز شمارش ارای پنچشیر ولغمان داخل سیستم شده است .
اوافزود که تمام صندوق های آرا از قریه و  ولسوالی ها به مراکزولایات رسیده اند و روند انتقال صندوق ها به کابل ادامه دارد .
هاشمی دراین نشست خبری تاکید کرد که درروند انتخابات مشکلات که به وجود آمده وتخطی های که صورت گرفته است کمیسیون های انتخاباتی به آن رسیده گی خواهد کردوبرای شفافیت درانتخابات ازهر گزینه کارگرفته خواهد شد .
به گفته وی تعهد کمیسیون بر آن است تا با استفاده از شیوه های مشخص بتوانیم آرا پاک ازناپاک را جدا سازیم و درهرمرکز رایدهی که تخطی ، تقلب وشک وجودداشته باشد باطل اعلام خواهد شد.
انتخابات پارلمانی امروزدرولایت قندهار با یک هفته تاخیر که  بیش از ۵۶۷ هزار تن برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده‌اند، آغاز شده است ودراین انتخابات ۱۱۱نامزد برای راه یابی به ۱۱ کرسی مجلس که سه کرسی آن مربوط به زنان می‌شود به رقابت خواهند پرداخته اند . جاوید روشان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published.

دکمه بازگشت به بالا