اخبارTOPآموزش

سرپرست جدید وزارت تحصیلات عالی، به کار آغاز کرد

کابل، 30 میزان، باختر
مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا، امروز درنشستی مولوی شیخ ندا محمد ندیم را که به اساس حکم عالیقدر امیرالمومنین به حیث سرپرست وزارت تحصیلات عالی مقرر شده است، به مسوولان و کارمندان این وزارت معرفی کرد .
به گزارش آژانس باختر؛ در این نشست که با حضور شماری از مسوولان دولتی، معینان وزارت اطلاعات وفرهنگ و شخصیت های علمی و فرهنگی برگزارشد، معاون اداری ریاست الوزرا درصحبت هایش گفت که در نظام اداری تغییر و تبدیل یک اصل است .
وی از کارکرد های مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست پیشین وزارت تحصیلات عالی به قدردانی یاد کرد و گفت که هیچ کشوری بدون علم و دسترسی به علوم مختلف نمی تواند به پیشرفت و ترقی برسد.
معاون اداری ریاست الوزرا افزود که در 20 سال گذشته کاراساسی در عرصۀ تحصیلات عالی صورت نگرفته است و نیاز است که در بخش های تعلیم و تربیه و تحصیلات عالی توجه لازم صورت بگیرد.
معاون اداری ریاست الوزرا گفت که نصاب تعلیمی با نیاز مندی های امروزهمخوانی ندارد و لازم است که رهبری وزارت تحصیلاعالی دراین زمینه توجه کند.
وی همچنان با قدردانی از فعالیت های نهاد های تحصیلی کشور، از مسوولان موسسات تحصیلات عالی خصوصی خواست که فعالیت های شان را مطابق به معیار های بین المللی عیار کنند و توجه بیشتر به تعلیم و تربیۀ جوانان کشور داشته باشند.
بعد دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی، شیخ فقیرالله فایق و مولوی عبدالحمید حماسی عالمان دین، به ترتیب صحبت کردند.
آنان درسخنان شان نقش وزارت تحصیلات عالی در پیشرفت کشور مهم دانستند و از رهبری امارت اسلامی خواستند که به این وزارت توجه بیشتر صورت بگیرد.
سپس شیخ نورالحق انور رییس عمومی ادارۀ امور، تغییر و تبدیل در اداره را امر مهم در بهبود امور خواند و گفت که سپردن مسوولیت به مسوولان درحقیقت سپردن امانت بزرگ به آنان است که باید مسوولیت های شان را با عرضه خدمات بهتر به گونه شایسته انجام دهند.
همچنان وی فعالیت های سرپرست پیشین وزارت تحصیلات عالی را قابل قدر دانست و به سرپرست جدید آروزی موفقیت کرد .
به همین مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست پیشین وزارت تحصیلات عالی، در رابطه به کار کرد هایش در بخش های مختلف این وزارت معلومات داد و همکاریش را با سرپرست
جدید وزارت تحصیلات عالی ابراز کرد.
دراخیراین نشست شیخ مولوی ندا محمد ندیم سرپرست جدید وزارت تحصیلات عالی، درصحبت هایش از اعتماد رهبری امارت اسلامی به خاطر انتخابش در این پُست، قدردانی کرد.
وی تعهد سپرد که در همکاری و مشوره با مسوولان و کارکنان این وزارت مطابق به فرهنگ افغانی و ارزش های اسلامی در زمینۀ بهبود تحصیلات عالی کشور کار خواهند کرد .
باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا