اخبارTOPصحتآموزش

سرپرست شورای طبی افغانستان: یکی از اهداف این شورا معیاری سازی و اعتبار دهی تحصیلات عالی طبی در کشور است

کابل، 2 سنبله، باختر
داکتر خلیل الله شفا سرپرست شورای طبی افغانستان، امروز در برنامۀ حسابدهی دولت به ملت، در رابطه به کار کرد ها و دستارود های یک سال گذشته این نهاد معلومات داد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این برنامه که در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزارشد، سرپرست شورای طبی افغانستان، در حالی که ساحل نواز ساپی معاون این شورا نیز حضورداشت، خاطرنشان کرد که این شورا در سال 1396 تاسیس شد و در سال 1400، از طرف امارت اسلامی منحیث یک نهاد دولتی با بودجۀ مستقل شناخته شد.
وی افزود که اهداف شورای طبی افغانستان، شامل معیاری سازی و اعتبار دهی تحصیلات عالی طبی، تامین شرایط مصونیت و حقوق مریضان، ارتقای کیفیت و تنظیم امور دکتوران و حمایت از حقوق مسلکی دکتوران است .
داکترشفا، اضافه کرد که ازجملۀ وظایف این شورا: بررسی وضعیت تحصیلات عالی طبی در کشور بر اساس معیار ها، بررسی اکمال تخصص ، بررسی برخی از پوهنتون ها با همکاری سازمان صحی جهان، راجستریشن دکتوران و اعطای جواز فعالیت به آنان و همچنان اخذ امتحان اکزیت از فارغان پوهنتون ها است که طرحی را برای اخذ این امتحان، شورا طبی با مقامات امارت اسلامی نیز شریک کرده است.
سرپرست شورای طبی افغانستان، همچنان در رابطه به شماری از فعالیت ها و دستارود های این نهاد معلومات داد و گفت که این شورای منحیث یک نهاد دولتی در چوکات قانون متعهد است که از مصونیت مریضان از طریق تحصیلات عالی طبی با کیفیت اطمینان دهد.
دراخیر این برنامه مسوولان شورای طبی، به پرسش های خبرنگاران پاسخ ارائه کردند.
باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا