سیاستاخبارTOP

سرپرست وزارت امور خارجه،روابط دوستانه، افزایش تجارت و ترانزیت و حمایت متقابل در عرصه سیاسی را نشانه خوبی برای توسعه دانست

کابل 8 اسد باختر

مولوی امیر خان متقی  در دیدار با  سردار  عمر زاکوف رییس اداره امور ازبکستان گفت: روابط دوستانه، افزایش تجارت و ترانزیت و حمایت متقابل در عرصه سیاسی نشانه خوبی برای توسعه دو کشور می باشد.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه امارت اسلامی امروز با نشر خبر نامه یی گفته است، دو طرف در مورد روابط دوجانبه افغانستان و ازبکستان، ترانزیت، همکاری در بخش زراعت  و آغاز کار راه آهن بین ازبکستان، افغانستان و پاکستان گفتگو کردند.

در خبر نامه آمده است  که در این دیدار طرف افغانستان  آمادگی خود را برای سروی نقشه توسط کارشناسان راه آهن نشان داد و طرف ازبکستان  گفت که کار سروی از ابتدای هفته جاری در خاک افغانستان آغاز خواهد شد.

همچنین، طرف ازبکی موافقت کرد که به بهبود زراعت افغانستان کمک خواهند کرد، به ویژه کلینیک هایی برای امراض زراعتی و و حیوانی ایجاد خواهند کرد.

رییس دفتر رییس جمهور  ازبکستان روابط بین دولت ها و مردم افغانستان و ازبکستان را بسیار دوستانه و عمیق خواند.

مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه روابط دوستانه، افزایش تجارت و ترانزیت و حمایت متقابل در عرصه سیاسی را نشانه خوبی برای توسعه دو کشور دانست.

در این نشست ملا هدایت الله بدری وزیر مالیه و حاجی نور احمد آقا معاون دوم  دافغانستان بانک نیز اشتراک داشتند

بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا