سیاستاخباراقتصادTOP

سرپرست وزارت امور خارجه: افغانستان امن است و با توسعه تجارت بین آسیای مرکزی و جنوبی فرصت سرمایه گذاری خوبی مساعد شده است

کابل 8 اسد باختر

سر پرست وزارت امور خارجه در دیدار با تجار افغان در تاشکند گفت: اطمینان می دهم افغانستان امن است و با توسعه تجارت بین آسیای مرکزی و جنوبی فرصت سرمایه گذاری خوبی مساعد شده است.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه امارت اسلامی امروز با نشر خبر نامه یی گفته است، سرپرست های  وزارت امور خارجه  و وزارت مالیه با شماری از تجار افغان مقیم تاشکند دیدار کردند.

در این دیدار مشکلات تجار در افغانستان، فرهم شدن  تسهیلات و فرصت های جدید برای سرمایه گذاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در این موارد  نظرات تجار افغان  شنیده شد و در خصوص تسهیلات و شفافیت ایجاد شده با روی کار آمدن نظام  جدید در بخش تجارت گفتگوهای مفصلی صورت گرفت.

مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه  به تجار  افغان مقیم تاشکند اطمینان داد که اکنون افغانستان امن است و با توسعه تجارت بین آسیای مرکزی و جنوبی فرصت سرمایه گذاری خوبی ایجاد شده است.

در این دیدار  مولوی هدایت الله بدری سرپرست وزارت مالیه  از شفافیت و فراهم شدن  سهولت در بخش های وزارت مالیه به تفصیل صحبت کرد.

 همچنان تاجران افغان گفتند با آمدن نظام امارت اسلامی ، فساد ریشه کن شده و یک محیط کسب و کار امن ایجاد شده است.

آنان گفتند که امیدواریم در آینده کوتاه به  سرمایه گذاران توجه شود  و سرمایه گذاران بین المللی نیز مایل به سرمایه گذاری در افغانستان شوند.

در پایان این دیدار، هردو سرپرست  وزیر به تاجران افغان از همکاری همه جانبه اطمینان دادند و آنان را بازیگران مهم بازسازی افغانستان خواندند که باید سهم خود را در بازسازی کشور ایفا کنند.بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا