سیاستاخبارTOP

سرپرست وزارت امور خارجه با وزیر خارجۀ چین در تاشکند دیدار کرد

کابل، 7 اسد، باختر
مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه با وانگ یی وزیر خارجۀ چین در تاشکند دیدار کرد.
دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی امروز با نشر خبر نامه یی گفته است؛ در این دیدار روابط دوجانبه افغانستان و چین، وضعیت اقتصادی و انسانی در افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وانگ یی، وزیر خارجۀ چین از اقدامات دولت جدید در مدیریت وضعیت اقتصادی و انسانی افغانستان قدردانی کرد.
وی از کمک های همه جانبه میان افغانستان و چین در چهارچوب میکانیزم های بازسازی اقتصادی و کمک های انسانی به ویژه در زمینۀ های تجارت و زراعت یاد کرد و گفت محصولات زراعتی افغانستان افزایش یابد و به خودکفایی اقتصادی برسد.
او تاَکید کرد که چین با توقف کشت خشخاش آماده است تا به کشاورزان افغان در زمینۀ معیشت جایگزین کمک کند و وعده داد که پس از اول اگست برای افغان ها ویزا صادر خواهد شد.
بعد مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه نشست تاشکند را بسیار مفید خواند و اظهارات نماینده کشورهای منطقۀ به ویژه چین در این نشست را حامی افغانستان خواند.
متقی از کمک های بشردوستانه به موقع چین به زلزله زدگان افغانستان تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که تحولات صورت گرفته در چارچوب بازسازی اقتصادی و سازوکارهای کمک های بشردوستانه بین دو کشور عملی شود.
سرپرست امور خارجۀ در مورد پروازهای خطوط هوایی آریانا افغان به ارومچی چین، افزود که این اقدام به افزایش صادرات افغانستان کمک می کند.
بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا