سیاستاخباراقتصادTOP

سرپرست وزارت امور خارجه خواهان رفع محدودیت‌های وضع‌شده بالای حساب‌های بانکی تجار افغان در ایران شد

کابل22 اسد باختر
سرپرست وزارت امور خارجه در دیدار با نماینده ویژه ایران برای افغانستان خواهان رفع محدودیت‌های وضع‌شده بالای حساب‌های بانکی تجار افغان در ایران شد.
دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه امارت اسلامی امروز با نشر خبر نامه یی گفته است که مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه با حسن کاظمی قمی، نمایندهٔ ویژهٔ رئیس جمهور ایران برای افغانستان ، بهادر امینیان، سفیر ایران مقیم کابل و سید حسن مرتضوی، معاون سفیر دیدار کرد و روی موضوعات مهم صحبت کردند.
در دین دیدار سرپرست وزارت امور خارجه گفت که وقت آن‌ رسیده که دادوستد اقتصادی با ایران افزایش یابد و خواهان ایجاد تسهیلات در بخش تجارت و ترانزیت شد.
وی همچنان خواهان رفع محدودیت‌های وضع‌شده بالای حساب‌های بانکی تجار افغان در ایران شد و مشکلات تجار افغان را با هیأت ایرانی درمیان گذاشت.
متقی در مورد محبوسین افغان‌ در زندان‌های ایران و سپردن آنان به حکومت افغانستان نیز صحبت نمود.
او در رابطه به حوادث رخ‌داده در کرمان و وقایع پس از آن از هیأت ایرانی خواست که نباید به هیچ‌کسی اجازه داده شود تا با چنین اعمال به روابط دوکشور آسیب رساند.
در این دیدار حسن کاظمی قمی نماینده رییس جمهوری ایران برای افغانستان از سفرش به کابل اظهار خرسندی نمود و افزود که حکومت افغانستان درین اواخر نشان داد که امنیت را در سراسر کشور تأمین نموده و بالای تمامی جغرافیای کشور تسلط دارد.
وی همچنان در رابطه به درخواست‌های سرپرست وزارت امور خارجه امارت اسلامی گفت که لازم می‌داند تا به منظور رشد تجارت و ترانزیت میان افغانستان
و ایران تسهیلات ایجاد کند.
قمی در رابطه به حساب‌های بانکی تجار افغان گفت که ما موضوع را با بانک‌ مرکزی ایران درمیان گذاشته‌ایم و مشکلات یادشده به‌زودی حل خواهند شد.
وی همچنان گفت که در رابطه به مشکلات محبوسین و کارگران افغان با ادارات مربوطه نشست برگزار خواهد کرد.
در پایان نشست توافق شد که هیأت افغان متشکل از ادارات مختلف حکومت به‌منظور حل شماری از مسائل به ایران سفر کند و درخواست‌ها را از نزدیک با مقامات میزبان مطرح کند.بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا