(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)جامعهTOP(DR)

سرپرست وزارت امور خارجه :  نماینده های کشور ها باید در افغانستان حضور داشته باشند و واقعیت‌ها را از نزدیک مشاهده کنند

کابل،11 اسد، باختر

سرپرست وزارت امور خارجه در دیدار با نمایندگان ویژهٔ کشورهای مختلف و سفرای مقیم قطر برای افغانستان گفت: نماینده های کشور ها باید در افغانستان حضور داشته باشند و واقعیت‌ها را از نزدیک مشاهده کنند.

مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ و هیئت همراهش با نمایندگان ویژهٔ کشورهای مختلف و سفرای مقیم قطر برای افغانستان ملاقات نمود.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه امروز با نشر این خبر گفته است،  درین ‌نشست که نمایندگان امریکا، بریتانیا، هسپانیا، کوریای جنوبی، هالند، ایتالیا، استرالیا و کانادا اشتراک داشتند، مولوی امیر خان متقی  در رابطه به پیشرفت‌های اخیر سیاسی، اقتصادی، امنیتی، حکومت‌ داری خوب، مبارزه با مواد مخدر، آغاز کار صدها پروژه و همچنان سایر دستآوردهای همه‌جانبه و پیشرفت‌ها معلومات مفصل ارائه نمود.

سپس، ملا نورالدین ترابی، معاون هلال احمر افغانستان در رابطه به فعالیت‌های این اداره به‌عنوان ارگان مستقل روی نیازمندی‌ هایی روشنی انداخت که هلال احمر به آن ضرورت دارد.

  درین نشست، نصرالله محمود، رئیس عمومی خزائن وزارت مالیه در روشنایی واقعیت‌ها و ارقام معلومات ارائه نمود و همچنان محمد عباس سامح، رئیس عمومی بازار عملیاتی د افغانستان بانک در مورد شفافیت، پیشرفت‌هاو میکانیزم‌ها در سکتور بانکی افغانستان به اشتراک‌کنندگان معلومات ارائه نمود.

در این نشست سرپرست وزارت امور خارجه و هیئت همراهش به پرسش‌ها و نگرانی‌های سفرای کشورهای مختلف پاسخ مفصل داد و افزود که این نمایندگی‌ها به‌جای اینکه مأموریت خویش برای افغانستان را از راه دور پیش برند، باید در افغانستان حضور داشته باشند و واقعیت‌های افغانستان را از نزدیک مشاهده کنند.

اشتراک‌ کنندگان روی تداوم چنین نشست‌ها و تعامل با افغانستان تأکید نمودند.بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا