اخبارجامعه

سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین: در اثر جنگ چهل ساله شمار زیادی معلول و یتیم شده است

 

کابل، 6 میزان، باختر

سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین در دیدار با رئیس بنیاد خیریه جمعیت علمای اسلام افریقای جنوبی گفت در اثر جنگ چهل ساله شمار زیادی معلول و یتیم شده است.

به گزارش آژانس باختر؛ دفتر مطبوعاتی وزارت امور شهدا و معلولین امروز با نشر خبر نامه یی گفته است ملا عبدالمجید آخوند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین با محمد وید رییس بنیاد خیریه جمعیت علمای اسلام افریقای جنوبی و هیئت همراه شان دیدار کرد.

در این دیدار در زمینه های مختلف بحث و تبادل نظر صورت گرفت و هیئت یاد شده در مورد فعالیت های بنیاد خیریه جمعیت علمای اسلام افریقای جنوبی معلومات جامع را ارایه کرد و افزود که این بنیاد خیریه یک سلسله کمک های مستمر در افغانستان داشته است.

ملا عبدالمجید آخوند سرپرست وزارت امور شهدا و معلولین در مورد چالش ها و مشکلات پیش روی ایتام و افراد دارای معلولیت صحبت کرد و افزود: جنگ 40 ساله مشکلات زیادی را در کشور به وجود آورده است و تعداد زیادی از مردم بر اثر جنگ دچار معلولیت شده اند لذا کمک به این قشر مظلوم (معلولان و خانواده های بی سرپرست) ضروری است.

او گفت  ارائه حرفه آموزی و ساخت اعضای مصنوعی برای افراد دارای معلول  از جمله اولویت های این وزارت خانه است.

او خواستار کمک هیئت برای کمک های همه جانبه به ایتام و معلولان در این زمینه شد.

وی در مورد مشکلات اقتصادی ایتام و معلولین اظهار داشت که وزارت شهدا و امور معلولین حکومت گذشته و امارت اسلامی ایتام و معلولین در تامین حقوق افراد دارای معلولیت تفاوتی وجود ندارد و این وزارت خانه به همه معلولان و ایتام به یک سان خدمات ارائه می کند.

بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا