سیاستاخبارجامعهTOP

سرپرست وزارت امور مهاجرین: برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی نیاز به  نیروهای ویژه نظامی در مرزهای مشترک ایران و افغانستان است

کابل، 26 سنبله، باختر

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت گنندگان می گوید که برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر نیاز به تجهیزات قوی و استقرار نیروهای ویژه نظامی در مرزهای مشترک ایران و افغانستان است.

به گزارش آژانس باختر، دفتر مطبوعاتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگاه امروز با نشر خبر نامه یی گفته است، الحاج خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با بهادرامنیان سفیر ایران در کابل دیدار کرد و از جمهوری اسلامی ایران برای حمایت 40 ساله از مهاجرین افغان تشکر کرد.

دراین دیدار بهادر امینیان سفیر ایران گفت که روزانه حدود 3000 نفر به صورت غیرقانونی و به همین تعداد نیز با ویزا وارد ایران می شوند که بر تعداد مهاجران افغان مقیم ایران افزوده می شود.

 وی افزود: کسانی که به صورت غیرقانونی وارد ایران می شوند با مشکلات قاچاق انسان و کمبود خدمات مواجه هستند.

امینیان گفت که راه حل کاهش مهاجرت افغان ها ایجاد فرصت های شغلی در داخل افغانستان است و دولت ایران آماده همکاری با امارت اسلامی افغانستان است.

سرپرست وزارت امور مهاجرین اطمینان داد که امارت اسلامی کشت و قاچاق مواد مخدر را به شدت ممنوع کرده است، در جلسه کابینه نیز در این مورد تصمیم گرفته شد و تلاش می شود تا این پدیده به صفر برسد.

به گفته وی، برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر نیاز به تجهیزات قوی و استقرار نیروهای ویژه نظامی در مرزهای مشترک ایران و افغانستان است که با همکاری هر دو کشور امکان پذیر است.

او در این دیدار برای فراهم کردن زمینه بازگشت مهاجران افغان و جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی از امارت اسلامی  خواستار همکاری شد.

بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا