(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)اقتصاد(DR)جامعهTOP(DR)

سرپرست وزارت انرژی و آب٬ بند آب شاه توت للندر را منبع مهم تامین آب برای شهر کابل خواند

کایل ۲۲ اسد باختر

ملاعبداللطیف منصور سرپرست وزارت انرژی و آب  با شماری از مسولان بخش تخنیکی این وزارت امروز از ساحه بند آبیاری شاه توت للندر دیدن کرد.

به گزار ش خبرنگارآژانس باختر: سرپرست وزارت انرژی و آب در جریان  بازدید،  بند شاه توت را منبع با اهمیت و حیاتی برای تامین آب شهر کابل خواند و تاکید کرد؛ این وزارت  تلاش دارد  تا هرچه زود تر زمینه  تطبیق کار ساختمانی آن را فراهم کند.

به گفته مسولان وزارت انرژی و آب : بند آبیاری و تولید برق شاه توت للندر یکی از پروژه های بزرگ وزارت انرژی و آب درولسوالی چهار آسیاب کابل است که   به هدف تامین  آب آشامیدنی، آبیاری زمین های زراعتی  وتولید انرژی برق  طراحی شده است .

درهمین حال شماری از باشندگان محل نیز از وزارت انرژی و آب خواهان تطیبق هر چه زود تر کار  این بند شدن و تاکید دارند که با فعال شدن این بند٬ مشکلات شهرکابل از ناحیه کمبود آب تا اندازه زیادی کاهش خواهد یافت.

 از سوی هم برخی از شهروندان کابل می گویند: درحال حاضر شهریان کابل با مشکل شدید کمبود آب  رو برو هستند و از امارت اسلامی می خواهند که هر چه زودتر کار این پروژه حیاتی  را آغاز  کند  تامشکل کمبود آب در پایتخت بر طرف شود .

بند آب شاه توت للندر با ارتفاع ۹۲ متر دارای ظرفیت  ذخیره ۱۴۶ میلیون  مترمکعب  آب می باشد که برعلاوه تامین  آب آشامیدنی  برای بخش  عظیم  از شهروندان کابل، حدود ۲۰۸۰ هکتارزمین زراعتی را نیزتحت آبیاری قرار خواهد داد  و بیش از دو میلیون نفر از مزایای  آن مستفید خواهد شد. روشان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا