اخباراقتصادTOP

سرپرست وزارت صنعت و تجارت: حمایت ازبخش خصوصی، درمحراق توجه امارت اسلامی قرار دارد

 

کابل، ۸ عقرب، باختر

نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت، درمراسم گشایش سومین «نمایشگاه بین المللی دوستی شهرها» در چین، به گونه ی آنلاین اشتراک و سخنرانی کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ وزارت صنعت و تجارت امروز با نشر خبرنامه‌یی گفته است که در این مراسم، نورالدین عزیزی، تلاش‌های وانگ یو سفیر چین در کابل را جهت رفع تعرفه‌های گمرکی براقلام صادراتی افغانستان ، ستود و گفت که  برنامه‌های اقتصادی و حمایت از فعالیت‌های سکتور خصوصی، در محراق توجه امارت اسلامی افغانستان قرار دارد.

عزیزی افزود که کمیسیون اقتصادی، وزارت‌ها و اداره‌های سکتوری افغانستان، تلاش دارند که با رفع مشکلات و موانع، زمینه را برای افزایش تجارت میان افغانستان و کشورهای همسایه، به خصوص جمهوری مردم چین، فراهم کنند.

به گفته وی، دهلیز واخان یا راه تاریخی ابریشم، می‌تواند سطح تجارت میان دو کشور را افزایش دهد و مسیر مطمینی، برای ترانزیت کالاها شود.

وی از آمادگی امارت اسلامی افغانستان، برای گشایش این دهلیز سخن گفت و از جمهوری مردم چین خواست که روند گشایش این مسیر را تسریع بخشد.

به باور عزیزی، افغانستان با داشتن منابع سرشار طبیعی و معادن غنی و چین با داشتن تجارب وسیع دراستخراج معادن، می‌توانند شرکای بزرگ تجارتی باشند.

عزیزی اطمینان داد که افغانستان متعهد به یک منطقه با ثبات و امن است و امارت اسلامی افغانستان به هیج متجاوزی اجازه نمی‌دهد که از خاک افغانستان علیه کشور های دیگر، به صورت روانی و فزیکی استفاده کند.

وی، در پایان صحبت‌های خود، از سرمایه‌گذاران چین خواسته است که به افغانستان سفر کنند و فرصت‌ها درافغانستان را برای سرمایه گذاری، شناسایی کنند. وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا