اقتصاد

سرپرست وزارت مالیه: از بانک انکشاف آسیائی خواست که در بخش پروژه های اتصال منطقه یی با افغانستان همکاری کند

کابل/ ۲۷ میزان/ باختر
پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه به منظور اشتراک در اجلاس سالانۀ هیئت مدیرۀ بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به شهر واشنگتن دی سی ایالات متحدۀ آمریکا سفر کرده اسیت و در حاشیۀ این اجلاس با تاکهیکو ناکوو، رییس بانک انکشاف آسیائی دیدار نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت مالیه به آژانس باختر٬ در این دیدار، سرپرست وزارت مالیه در رابطه به استراتیژی جدید حکومت افغانستان در مورد مبارزه جدی و پیگیربرضد فساد اداری، پیشرفت های اخیر اقتصادی و مالی افغانستان، تکمیل مؤفقانۀ شش دور ارزیابی اصلاحات مالی و اقتصادی با صندوق بین المللی پول، استراتیژی خودکفائی اقتصادی افغانستان، اتصال منطقه یی و پلان های حکومت افغانستان در این راستا، برگزاری مؤفقانۀ انتخابات ریاست جمهوری و دیگر مسایل مهم معلومات ارائه کرد.
سرپرست وزارت مالیه از رییس بانک انکشاف آسیایی درخواست کرد تا در پروژه های اتصال منطقه یی با افغانستان همکاری نماید.
وی افزود که افغانستان در امر مبارزه با فساد اداری جدی است و هدف از ترتیب استراتیژی مبارزه برضد فساد اداری حکومت افغانستان، اینست تا فساد اداری به کلی ریشه کن شود.
رییس بانک انکشاف آسیایی از سرپرست وزارت مالیه دعوت کرد تا در جلسۀ سال آینده صندوق انکشاف آسیائی اشتراک کند که طی آن در رابطه به کمک های آینده بانک انکشاف آسیائی به افغانستان بحث صورت خواهد گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا