اخباراقتصادTOP

سرپرست وزارت مالیه: استفاده از تولیدات داخلی، توازن تجارت را به سمت مثبت می کشاند

 

کابل، ۱۴ جدی، باختر

ملا هدایت الله بدری، سرپرست وزارت مالیه، به مسئولان تمامی ادارات و واحدهای دوم این وزارت دستور داده است که برای تقویت تولیدات داخلی و تقویت صنعت از تولیدات و محصولات داخلی استفاده کنند و به جای کشور وارداتی برای مبدل شدن افغانستان به یک کشور صادراتی کارکنند.

براساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت مالیه به آژانس باختر؛ درهدایت سرپرست این وزارت آمده است: استفاده از تولیدات داخلی، بیلانس تجارت را به سوی مثبت سوق می دهد (کاهش واردات و افزایش صادرات) باعث می ‌شود که کشور به تدریج به سمت صنعتی شدن حرکت کند.

در این هدایت آمده است: کارغرض تقویت تولیدات و محصولات داخلی، رشد اقتصادی کشور و مبدل شدن افغانستان از یک کشور وارداتی به یک کشور صادراتی، مکلفیت هر افغان و به خصوص واحدهای وزارت مالیه است، بعد از این تا حد امکان از خدمات، تولیدات و محصولات شرکت های دولتی و سایر شرکت های داخلی استفاده کنید.

به گفته وزارت مالیه؛ با استفاده از تولیدات داخلی، صنعت داخلی کشور تقویت می شود، فرصت های شغلی فراهم می شود، توسعه اقتصادی ایجاد می شود و از خروج اسعار خارجی، در کشور جلوگیری می شود.

این هدایت سرپرست وزارت مالیه، پس از آن صادر شده است که در آخرین جلسه کابینه امارت اسلامی افغانستان تصمیم گرفته شد که از این بعد،  تمام ادارات حکومتی تا حد امکان از تولیدات و محصولات داخلی استفاده کنند. وهاج/ویسا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا