اخبارآموزش

سر‍پرست وزارت معارف: جذبات وطن دوستی، خدمت٬ احساس  ومسئولیت پذیری معلمان در هیچ الفاظ نمی‌گنجد

کابل، 13 میزان، باختر

مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف در پیامی به مناسبت روز جهانی معلم می‌گوید: معلمان کشور درک کردهاند که یگانه راه پیشرفت کشور ما، همانا تعلیم و تربیه است.

به گزارش آژانس باختر؛ سرپرست وزارت معارف در پیام خود روز جهانی معلم را به تمام معلمان کشور تبریک گفته و خاطر نشان کرده است که تمام کادرهای علمی، مسلکی، اکادمیک، تعلیم یافته و روشنفکر جهان ،مدیون و مرهون احسان معلمان هستند.

مولوی حبیب الله آغا می افزاید: پیامبر بزرگ اسلام (ص) به افتخار فرموده است؛ ترجمه “من معلم فرستاده شده ام.”

در پیام آمده است: ” در حال حاضر به تعداد 247 هزار معلم در کشور مصروف تعلیم و تربیه هستند و از معاش کم و امتیازات مادی محدودی برخوردار اند؛ اما جذبات وطن دوستی، خدمت و احساس مسئولیت شان در هیچ الفاظ نمی‌گنجد و به هیچ چیزی مقیاسی نمی‌شود.

سرپرست وزارت معارف می‌گوید: معلمان با جذبۀ قوی ایثار و فداکاری و احساس عالی وطن دوستی، مشتاقانه به میادین تعلیمی حضور یافته و مانند سپاهیان علمی شجاع کشور شکست را نپذیرفته و تسلیم طوفان‌های زمانه نشده اند.

در اخیر این پیام نگاشته شده است که امارت اسلامی افغانستان به عنوان یک نظام مسئول، مشروع و حاکم و وزارت معارف به عنوان یک ارگان بزرگ و مسئول تعلیمی و تربیتی کشور، خدمات علمی تمام معلمان را ستایش و قدردانی می‌کند و تلاش می‌ورزد که برای آنان تمام امکانات و تسهیلات زندگی با عزت، آرام و مرفه را فراهم کند.

باید گفت که سیزدهم میزان برابر است با روز جهانی معلم که هر سال به شمول افغانستان در سراسر جهان از این روز با شکوه د با برگزاری گردهمایی ها تجلیل به عمل می‌آید. وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا