(DR)اخبار(DR)جامعهTOP(DR)

سرک فیض‌آباد – کشم را مسدود و به صدها خانواده آسیب زده است


بدخشان، ۸ جوزا، باختر
مولوی محمد اکرم اکبری، رئیس مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان، میگوید: در حوادث طبیعی اخیر هزار و ۱۷ خانواده در این ولایت متضرر و جاده‌ی فیض‌اباد – کشم مسدود شده است.
به گزارش آژانس باختر؛ اکبری، این موضوع را امروز در نشست کمیسیون ولایتی مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان، بیان داشته است.
به گفته‌ی او این خانواده‌ّها در ولسوالی‌های تشکان، ارگو، یفتل پایان، شهر فیض‌آباد و نقاط دیگری این ولایت در پی رعد و برق، زلزله و سیلاب‌های اخیر متضرر شده اند.
در همین حال، معزالدین احمدی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بدخشان گفته است که ۲۰ نقطه از چهار کیلومتر از جاده عمومی «فیض‌آباد – کشم و یفتل پایان» از تاریخ سوم ماه روان، در نتیجه‌ی رسوبات سیلابی به روی ترافیک مسدود است و افزود که اگر این جاده پاک‌سازی نشود، امکان افزایش بها‌ء مواد اولیه و سایر کالا‌های تجاری در این ولایت وجود دارد.
مولوی عبدالغفور، رئیس فواید عامه ولایت یادشده گفت که آنان برخی از ابزار و امکانات تخنیکی را در همکاری با ارگان‌های امنیتی و حوادث طبیعی برای پاک سازی این جاده به کار انداخته، ولی به سوخت بیشتر نیاز دارند.
با این حال، مولوی نثار احمد احمدی، معاون و سرپرست ولایت بدخشان از شورا‌های مردمی و موسسه‌های مددرسان خواست تا در کمک با افراد متضرر با آنان همکاری کرده و افراد نیازمند را شناسایی کنند. براتی / ربانی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا