سیاست

سفارت آذربایجان در کابل افتتاح خواهد شد

کابل باختر 6 جدی
حکمت خلیل کرزی معین سیاسی و سرپرست وزارت امور خارجه امروز، با وحدت محمد آقا اوغلو سلطان زاده سفیر غیر مقیم جمهوری آذربایجان برای افغانستان، ملاقات نمود.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه به آژانس باختر، در ابتداء این ملاقات معین سیاسی از روابط و مناسبات نیک تاریخی میان دو کشور یادآوری نموده، تقاضا نمود تا برای پیشبرد امور سیاسی و تقویت و گسترش روابط دیپلوماتیک و اقتصادی میان دو کشور، آذربایجان سفارت خویش را در کابل افتتاح نماید.
بعداً، سفیر غیر مقیم آذربایجان برای افغانستان در مورد اهمیت تحکیم و توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی میان افغانستان و آذربایجان صحبت نموده، علاقمندی رئیس جمهور و مردم کشورش را در رابطه به افتتاح سفارت آن کشور مقیم کابل وعده سپرد و تقاضا نمود تا افغانستان برای پاسپورت های سیاسی و دیپلوماتیک آذربایجان ویزه را رفع سازد که در این مورد از جانب معین سیاسی تعهد همکاری همه جانبه داده شد.
در جریان این ملاقات، هر دو طرف روی همکاری های بیشتر آن کشور در عرصه های سرمایه گذاری، بخش ترانسپورت و وصل افغانستان به شاهراه آسیا و آروپا، نقش بیشتر آن کشور در پروسه استانبول- قلب آسیا و ایجاد کمیسیون مشترک بین الحکومتی برای همکاری های اقتصادی و تجارتی، گفتگوهای همه جانبه نمودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا