(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)جامعهTOP(DR)

سفر معین سیاسی وزارت امور خارجه به پنجشیر


بازارک، 28 سنبله، باختر
معین سیاسی وزارت امور خارجه امارت اسلامی افغانستان با هیئت همراهش امروز به پنجشیر سفرکرد.
شیر محمد عباس استانکزی معین سیاسی وزارت امور خارجه کشور در ین سفر، در یک گردهمایی با حضور مسوولان محلی، ولسوالان، علما، متنفذان قومی و جمع گسترده‌ای از مردم شرکت کرد.
در این نشست والی پنجشیر گفت : برادران عزیز امروز جای شکر، حمد و ثنای خداوند متعال است که زیر چتر بیرق نظام اسلامی در تالار جلسات ولایت پنجشیر با بزرگان این ولایت ،مقامات عالی رتبه امارت اسلامی افغانستان بدون کدام حجاب و حایل سخنرانی می‌کنند.
وی افزود که نظام اسلامی امروز در جغرافیای افغانستان حاکم است و این یک نعمت قیمتی و والای الله متعال است بخاطر کسب این نعمت ۴۰ سال همه ملت کشور به هزار ها قربانی، شهید، معلول، بیوه و یتیم دادند و خداوند الرحمن بعداز قربانی های زیاد این نعمت را نصیب شأن کرد پس به همه‌ی ما وشما ملت افغانستان لازم و واجب است که شکر این نظام را بدانیم.
او گفت که تمام اقوام افغانستان برادر یک‌دیگر هستند وزیر بیرق سفید کلمه مبارک در کنار یکدیگر خویش زندگی داریم و کمر نظام اسلامی خود را بسته کردیم ؛ برادران نگذارید که دشمنان افغانستان ،به اهداف شوم و خبیثی که به این جغرافیا دارند برسند و همه واحد شویم و فریب هیچ طاغوتی را نخوریم.
معین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان درین نشست گفت که من احساس خوشی میکنم که امروز به یکی از ولایت های پر افتخار افغانستان که پنجشیر است حضور دارم پنجشیر ولایتی است که در تاریخ کشور جایگاه بلند دارد و یگانه مرکز جهاد و اولین صدای جهاد و قیام علیه شوروی اسبق با فتوای عموم علمای افغانستان از همین جا بلند شد.
استانکزی خاطر نشان کرد که من در طول جهاد با تمام مجاهدین پنجشیر در ارتباط بودم.
وی افزود که جغرافیای پنجشیر را که من امروز دیدم واقعا یک جغرافیای دلپذیر و دره ی زیبا است و با داشتن کوه های بلند، آب های رنگارنگ شیرینش ، شاد بخش است و حصه ای از جغرافیای افغانستان می‌باشد.
او گفت : کشور عزیزمان حدود نیم قرن مشکلات زیاد را متقبل شد ابتدا جهاد علیه شوروی اسبق مدت ده سال مردم مان مبارزه کردند و قهرمان های مان هیچ وقت به قدرت وقت اجازه ندادند که بالای ملت مان حکم روایی کنند و جهاد مردم پنجشیر دراین قسمت برجسته است و نقش بارزی را ایفا کردند که هیچ وقت تاریخ آن را فراموش نخواهد کرد.
وی افزود : ما مدیون جهاد و قربانی همه ملت افغانستان بخصوص مردم پنجشیر خواهیم بود و ما به جهاد و قهرمانی شما شاهد آزادی کشور خود و ۱۵ کشور آسیای میانه هستیم.
معین سیاسی وزارت امور خارجه گفت که به همین طور جهاد دوم مرحله اشغال آمریکا و ناتو بالای کشور مان افغانستان بود که یک بار دیگر ملت افغانستان از شمال تا جنوب و شرق تا به غرب علیه شأن مقابله کردند و وطن مان را آزاد کردند و جهاد ۲۰ سال مردم مان در طول تاریخ بشریت بی نظیر است.
وی گفت که من به نمایندگی از رهبری امارت اسلامی افغانستان از تمام مخالفین میخواهم دست از خشونت بکشند و بیایند زیر یک چتر نظام اسلامی زندگی کنند و در آبادی کشور خویش سهم بگیرند.
او گفت که دنیا و ناتو در افغانستان شکست نظامی را متقبل شدند و حالا جنگ سیاسی و استخباراتی را به راه انداخته اند.
در ادامه مولوی قیام الدین حنیف رئیس شورای علمای پنجشیر، مولوی رحمت الله هجرت رئیس کمیسیون نظامی پنجشیر و برخی دیگر صحبت کرده و سفر معین امور سیاسی وزارت امور خارجه را به پنجشیر با اهمیت خواندند.
این نخستین سفر شیر محمد استانکزی معین سیاسی وزارت امور خارجه امارت اسلامی افغانستان است که به پنج‌شیر انجام شد.ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا