سیاستاخبارTOP

سفیر ترکیه : ترکیه همواره در کنار مردم افغانستان است و پس از این هم می ایستد

شبرغان، 28 میزان، باختر
قاری محمد اسماعیل راسخ با جیهاد آرگین آی، سفیر جمهوری ترکیه در کابل و سمیع الله لطفو تورگوت سرقنسل قنسلگری ترکیه مقیم شهرمزارشریف در دفتر کارش ملاقات کرد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این دیدار سفیر ترکیه هدف سفر اش را در جوزجان را توزیع کمک های بشردوستانه، تطبیق پروژه های انکشافی، بررسی مشکلات و نیازمندی های آن ولایت در عرصه های اجتماعی عنوان کرد وگفت که ترکیه همواره در کنار مردم افغانستان ایستاده است و پس از این هم می ایستد.
به گفتۀ سفیر ترکیه، اساس یک کشور را تعلیم و تربیه شکل می دهد به همین منظور ترکیه علاقمند است افغانستان را بیشتر در این راستا حمایت کند. آرگین آی، از تامین امنیت در افغانستان استقبال کرد وگفت جنگ راه حل نیست طرف ها باید از راه گفتگو خواست های شانرا در میان بگذارند.
درهمین حال قاری محمد اسماعیل راسخ والی جوزجان روی توسعه بیشتر روابط میان دو کشور تاکید کرد وگفت که ترکیه در راستای کمک های بشری ، تطبیق پروژه های زیر بنایی ،معارف و بورس های تحصیلی همواره مردم افغانستان را مورد حمایت قرار داده است.
به گفتۀ والی جوزجان، نسبت به هر زمان دیگر سکتور صحت و معارف به توجه جدی ضرورت دارد و کشور های اسلامی باید در زمینه همکاری همه جانبه نمایند. معاون والی جوزجان ،از ترکیه خواست تا در راستای به رسمیت شناختن امارت اسلامی اقداماتی روی دست بگیرد. رسولی-حمیدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا