اخبارجامعهجهان

سی و هفت کشور در جهان دچار فقر و گرسنگی اند

 

سازمان ملل، درخواست  ۵۱.۵ میلیارد دالر کمک را کرده است

کابل،12 قوس، باختر

سازمان ملل متحد خواستار کمک ۵۱.۵ میلیارد دالر برای سال ۲۰۲۳ شده است  تا به کشور های نیازمند مساعدت های بشری فراهم شود.

آٓژانس باختر، به قول از منابع خبری بین المللی خبر داد:این در خواست کمک، نشان دهندۀ افزایش ۲۵ درصدی فقر نسبت به سال ۲۰۲۲ در جهان است.

به اساس بررسی امور بشردوستانۀ سازمان ملل ، ۶۵ میلیون نفر دیگر در سال آینده به کمک نیاز خواهند داشت و شمار مجموعی این افراد به ۳۳۹میلیون در ۶۸ کشور خواهد رسید.

مارتین گریفیتس هماهنگ کنندۀ کمک های اضطراری ملل متحد با اشاره به جنگ اوکراین و خشکسالی در افریقا گفت که نیازهای بشردوستانه به طور تکان دهندۀ بالا است و به گفتۀ او رویدادهای شدید امسال بر وضعیت در سال ۲۰۲۳ تاثیر می گذارد.

از دید سازمان ملل جنگ اوکراین ویرانی های فراوانی به جا گذاشته و ملیون ها نفر به کمک های غذایی احتیاج دارند٬بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در جهان آواره هستند . درگیری ها و تغییرات اقلیمی به بحران آوارگی شدت بخشیده است.

سازمان ملل گفته است که از هر ده نفر در افغانستان ، نه تن نمی توانند غذای کافی به دست آورند.

در این گزارش ملل متحد آمده است که ۹ ماه جنگ بین روسیه و اوکراین روند صادرات مواد غذایی را مختل کرده است  و حدود دهها میلیون نفر در ۳۷ کشور در حال حاضر با گرسنگی مواجه هستند.

گریفیتس به روز پنجشنبه هنگام درخواست کمک مالی گفت که همه گیری کووید-۱۹ منجر به عقبگرد عمده در اجرای برنامه های واکسیناسیون کودکان شده است ، از تلاش ها برای پایان دادن به فقر شدید جلوگیری کرده است و بیماری های مانند کولرا را افزایش داده است.

یک روز پیش، از درخواست میلیارد ها دالر کمک به کشور های نیازمند ، دفتر هماهنگی امور کمکهای بشری ملل متحد (اوچا) در گزارشی گفت که دو- سوم جمعیت افغانستان در سال آیندۀ میلادی به کمکهای بشردوستانه نیاز خواهند داشت.

در آستانۀ فرارسیدن فصل زمستان ، نگرانی ها در مورد وضعیت خانواده های فقیر و بی بضاعت در افغانستان خیلی افزایش یافته است. رخشانه علوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا