اخبارجامعهTOP

شاروالی کابل، پروژه‌ های انکشافی و توسعه یی را در ساحات مختلف شهرکابل، تطبیق می کند

کابل، 15 دلو، باختر
مولوی عبدالرشید شاروال کابل، در نشستی با شماری از بزرگان و اهالی ناحیۀ هفدهم شهر کابل، در رابطه به تطبیق پروژه انکشاف مجدد شهری شاروالی کابل، بحث کرد.
به گزارش آژانس باختر؛ در این نشست٬ شاروال کابل، گفت: به منظور ساختن مجدد مسکن ، مطابق به معیاری های مدرن شهری و مبدل کردن ساحات غیر پلانی به پلانی از بعد توسعۀ‌ پایدار شهر کابل، این نهاد مصمم است که به عوض شیوه‌ تطبیق پروژه‌ها با استفاده از گزینه‌ استملاک زمین، از شیوه‌ها و گزینه ‌های معاصر وجدید (تنظیم مجدد زمین و انکشاف مجدد شهری) برای توسعه و انکشاف شهری در شهرکابل، استفاده کند.
شاروال کابل، در راستای تطبیق این پروژه ها در ساحه نود و یک فامیلی ناحیۀ هفدهم شهر کابل، توضیح داد و گفت که حقوق شهروندان دراین ساحه محفوظ خواهد بود و شهروندان ساحه به زیر بناها و تاسیسات بهتر شهری با اجرای پروژه انکشاف مجدد شهری دست خواهند یافت.
همچنان شاروال کابل تصریح کرد: نظر به امکانات و منابع دست داشته و به اساس اصل انکشاف متوازن نواحی شهر کابل، ما برنامه های سنجیده شده را ترتیب کرده ایم که در سال 1402 اجرا می شود.
با تطیبق پلان 1402 بسیاری مشکلات شهری به خصوص در قسمت خامه بودن سرک ها، مرفوع خواهد شد.
وی افزود که کارکنان شاروالی کابل آماده هستند، تا ساحات غیر پلانی را که در محدودۀ ماستر پلان شهر کابل قراردارد، با استفاده از شیوه‌ های متذکره تحت پروژه‌های انکشافی این نهاد قرار دهند و بعد از ترتیب پلان‌ های تخنیکی مربوط، پروژه‌های متعدد را عملاً در ساحات مختلف تطبیق کنند.باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا