اخباراقتصادTOP

شاروالی کابل در یک سال گذشته 3 میلیارد و 65 میلیون افغانی عاید به دست آورده است

کابل، 23 اسد، باختر
مولوی عبدالرشید شاروال کابل، امروز در برنامۀ حسابدهی دولت به ملت گفت که این نهاد در یک سال گذشته ازمنابع عایداتی خود 3 میلیارد و 65 میلیون افغانی به دست آورده است.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این برنامه که در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت، برگزارشد شاروالی کابل در رابطه به کارکرد ها و فعالیت های این نهاد طی یک سال گذشته معلومات داد.
وی گفت که از پیروزی امارت اسلامی تا کنون شاروالی کابل در بخش های مختلف فعالیت های چشمگیری را انجام داده است، از آن جمله به ده ها پروژه های مختلف به خصوص ساخت وساز را تکمیل کرده است و شماری از پروژه های دیگر زیرکار است.
شاروال کابل گفت که بیش از یک هزار ملکیت عامه از چنگ غاصبان واپس گرفته شده و برنامه های شاروالی کابل در آن جا ها تطبیق شده است.
وی افزود که به منظور تامین نظم شهری، برای دست فروشان کراچی های غیر متحرک ساخته و توزیع شده است وهمچنان بیش از 300 و 80 هزار متریک تن کثافات از نقاط مختلف جمع آوری شده و به خارج از شهر انتقال داده شده است.
شاروال کابل اضافه کرد که به منظور فراهم آوری سهولت برای شهریان کابل، بس های شهری شاروالی کابل به فعالیت آغاز کرده است و به منظور سرسبزی شهرکابل هزارها بوتۀ گل و نهال در پارک ها و ساحات سبز غرس شده و در قسمت آبیار آن نیز توجه صورت گرفته است و همچنان به خاطر زیبایی سازی شهر کابل نما های زیبایی در چهار راه ها ساخته شده است .
به همین تریب در این برنامه محمد آصف جلالزی رییس پلان، پالیسی، نظارت و ارزیابی شاروالی کابل، نیز در صحبت هایش گزارش کارکرد های یک سال گذشتۀ شاروالی کابل را به تفصیل بیان کرد .
او در رابطه به برنامه های شاروالی کابل به خصوص ساخت سرک ها در مناطق مختلف شهرکابل، پروژه های عمرانی، پلانگذاری، پلان انکشافی، اصلاحات و حکومت داری خوب و مدیریت تطبیق پروژه ها با در نظرداشت کیفیت بهتر، معلومات داد.
وی همچنان گفت که به خاطر رسیدگی بهتر به مشکلات مردم کابل، رهبری شاروالی کابل هفتۀ دو روز را به خاطر دیدار با مردم مشخص کرد است.
او تاکید کرد که شاروالی کابل درتطبیق برنامه ها و پروژه هایش به همکاری مردم نیاز دارد.
دراخیر این برنامه، نعمت الله بارکزی مشاورامورفرهنگی شاروالی کابل و محمد آصف جلالزی، به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفتند.
باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا