(DR)اخبار(DR)جهان

شرکت امنیتی «گروه واگنر»، شمار افرادش را افزایش می دهد

 

کابل ۲۸  حوت  باختر

شرکت امنیتی واگنر که  در کنار نیروهای روسی در جنگ اوکراین قرار دارد، اعلام داشته است که شمار افرادش را افزایش می دهد.

رئیس  گروه واگنر گفته است که در جنگ اوکراین در کنار ارتش روسیه باقی می ماند، مگر در ساختار و تشکیلات خود تغییر خواهد آورد.

گروه واگنر که سر سخت ترین افراد را دارد، در خط مقدم جنگ  علیه  نیروهای اوکراینی قرار دارد و بار اصلی این جنگ را بدوش می کشد.

در حالی که دقیق معلوم نیست واگنر چه تعداد سرباز دارد مگر منابع استخباراتی امریکا و اوکراین گفته اند که شمار افراد این شرکت امنیتی تا پنجاه هزار نفر است مگر  رئیس این شرکت  اعلام کرده است که تا اواخر ماه می سال جاری میلادی تعداد سربازان خود را به ۳۰ هزار تن افزایش خواهد داد.

یوگنی پریگوژین؛ با نشر پیامی صوتی در تلگرام گفته که مراکز استخدام واگنر که هفته گذشته، در ۴۲ شهر روسیه افتتاح شد، به‌طور میانگین روزانه ۵۰۰ تا ۸۰۰ نفر را استخدام می‌کنند.

او افزوده است «تا اواسط ماه می، ما قصد داریم تعداد سربازهای خود را به حدود ۳۰ هزار نفر افزایش دهیم».

منابع نظامی اوکراین مدعی اند که از  شروع جنگ آن کشوربا  روسیه  تاکنون حدود ۳۰ هزار سرباز واگنر یا  از جنگ در اوکراین فرار کرده اند، یا کشته شده اند و  و زخمی شده‌اند، رقمی که به‌طور مستقل تایید نشده است.

پریگوژین، مسئول شرکت امنیتی واگنر از نزدیکان پوتین است  او در حال حاضر جنگ سختی را در شهرباخموت  اوکراین رهبری می کند.

باید گفت که استخدام اجیران در جنگ اوکراین برای هر دو طرف یک امر عادی است، اگر روسیه واگنر را بکار گرفته است، در آن طرف خط شماری زیادی از داوطلبان از کشور های غربی٬ امریکا و امریکا مرکزی در کنار نیروهای اوکراینی قرار دارند. ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا