اخبارجامعه

شرکت دولتی ملی بس 100عراده ملی بس شهری را در سه لین شهر کابل توطیف کرد

کابل/ 6 دلو/ باختر

شرکت دولتی ملی بس با فعالیت مجدد ، 100عراده واسطۀ ملی بس شهری را در شهر کابل امروز  توظیف کرد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، در محفلی که به همین مناسبت ترتیب یافته بود، مولوی محمد ایوب رییس شرکت دولتی ملی بس گفت: امروز جای خوشی است که شرکت دولتی ملی بس پس از وقفه یی فعالیت خویش را در سه مسیر شهر کابل آغاز می کند.

او خدمات این شرکت را برای مردم  مهم خواند و گفت: امارت اسلامی افغانستان تصمیم گرفت تا شرکت دولتی ملی بس دو باره فعالیت اش را برای شهروندان آغاز کند تا مردم بتوانند از وسایط ملی بس استفاده کنند.

رییس ملی بس تمام وساط مربوط به این اداره را بیت المال خواند و از عموم راکبین ملی بس خواست تا در حفط و نگهداری آن توجه کنند .

حمید گل  حمیدی معاون  فنی و بهره برداری  شرکت دولتی ملی بس گفت  این شرکت در سال 1340به منظور خدمات  ترانسپورتی  زیر نام شرکت سرویس آغاز کرد که بعداً به نام تصدی ملی بس به فعالیت اش داد  و به خاطر فعال نگهداشتن، دولت های وقت آن را در عرصه های مختلف کمک می کرد .

او افزود: این شرکت بنا به دلایل تخنیکی  از فعالیت باز مانده بود  که خوش بختانه امروز با فعال شدن 100 عراده واسطه بزرگ و کوچک فعالیت خود را  در شهر کابل  و  ولایت های  هرات   بلخ  ننگرهار و پکتیا  دوباره آغاز کرد.

 او یاد آور شد که فعالیت وسایط این شرکت  در مسیر های خیر خانه ،  کارته نو و شهرک خراسان قلعه زمان خان  شهر کابل  از شش صبح  تا شش شام  همه روزه جریان دارد.

او خواهان همکاری امارت اسلامی  در بخش های ترمیم  وسایط غیر فعال شرکت دولتی ملی بس شد

انجینیر حبیب الله حدید  معاون شرکت ملی بس در مورد تعداد وسایط این شرکت معلومات داد و افزود شرکت دولتی ملی بس یک هزارو چهل نه عراده  واسطه  مختلف  در مرکز و ولایت ها دارد  که 626 عراده آن در سه حوزه شهر کابل  و 423 آن در ولایت است .

او گفت: اکثریت این وسایط غیر فعال شده است که در این اواخر بعضی از پرزه جات آن از کشور هنوستان انتقال شده است و کار ترمیم دوباره آن آغاز شده است  که امروز 100 عراده آن  دوباره فعالیت خود را آغاز می کنند.

جاوید احمد دوست رییس تجارتی شرکت های دولتی وزارت مالیه گفت: شرکت دولتی ملی بس در این اواخر صدمه زیادی را متقبل شده  است  و این شرکت بدون سبسایدی دولت نمی تواند فعالیت کند

او گفت کار جریان دارد  تا این شرکت تقویه شود و خدمات ترانسپورتی را به شهریان ارایه کند.

باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا